dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Bontovics Kati: Csak szólj

Bontovics Kati - Csak szólj

off off off off off
Ártatlan bűn
Előadó: Bontovics Kati
Album: Ártatlan bűn
Megjelenés: 1979
Hossz: 3:17
Szövegírók: Adamis Anna
Zeneszerzők: Másik János
Kiadó: Hungaroton - Pepita
Stílus: lírai sláger, funk/soul/pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3320 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Csak szólj

Ha se szó, se gondolat nem segít,
Ha se dal, se mosoly nem melegít
Ha fáradtság, s fájdalom
Fátyolát vonja arcodon
És valahol a messzeségben
Lebeg minden,
Amiért lélegezni érdemes

Csak szólj! (Szólj!)
Csak szólj! (Szólj!)
Csak hívj! (Hívj!)
Csak szólíts!

Csak szólj! (Szólj!)
Csak szólj! (Szólj!)
Csak hívj! (Hívj!)
Csak szólíts!

Csak szólj! (Szólj!)
Csak szólj! (Szólj!)
Csak hívj! (Hívj!)
Csak szólíts!
És jövök hozzád!

És hozok egy dalt,
Hozok egy álmot,
Hozok egy percet,
Vagy egy mondatot

Lá lá-lá lá-lá
lá lá lá lá...

És hozok egy dalt,
Hozok egy álmot,
Hozok egy percet,
Vagy egy mondatot

Lá lá-lá lá-lá
lá lá lá lá...

Ha se vágy, se képzelet
Nem hevít,
Ha se társ, se magány,
Fel nem üdít,
Ha az áttetsző indulat
Hűvössé válik, s úgy marad
És valahol, most semmi nem megy jól
Neked más az, ahogyan elképzelted életed

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Lil Frakk bejelenti új lemezét a Melegítő című dallal és klippel

„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled”

 

Lil Frakk új dallal és régóta első klipjével jelentkezik, melyek nemcsak a közelgő nagylemezét vezetik fel, de visszacsatolnak a tavasszal megjelent stúdióalbum önterápiás korszakára. A „Melegítő” című track szól mindarról, mi marad a Happy End harmadnapján, azaz egy kapcsolat után, és hogyan lehet továbblépni, amikor még semmi sincs rendben.


Lil Frakk-dalszövegek itt.



 

A ’Harmadnap’ című érkező LP a ’A Happy End Után Is Van Másnap’ lemez közvetlen folytatása vagy, ahogy Frakk mondja: „B-oldala”.

 

- Ezt a dalt akkor írtam, amikor elköltöztem a 16. kerületi lakásomból és újból talpra álltam, egyedül, ezt már az új helyen raktam össze. Az új lemez továbbviszi azt a processzálós, traumafeldolgozós vonalat


- fogalmaz Lil Frakk.



 

A „Melegítő” ebből az ívből hozza a legfrissebb pillanatot


Lassan hömpölygő pop-rap, szívszorító nyitottsággal és meglepően fülbemászó refrénnel. Szövegeiben Frakk ismét tűpontosan találja el a generációja által átélt, de kimondatlan érzéseket:

„Tovább állsz, én meg csak állok, megtanulok boldog lenni nélküled" - hangzik el a dalban, amitől egyszerre ráz ki a hideg és csorog le a nyárvégi melegítőn a késő szeptemberi eső.



 

A „Melegítő” vizuálisan is erős


Frakk hosszú idő után új videóklippel jelentkezik, amely a dal megjelenésével egy időben érkezik. A klip visszafogott, érzelmes, és egyetlen női szereplő köré épül.

 

Lil Frakk mára a magyar alternatív hiphop egyik legtudatosabb alkotója


A 2019-es indulás óta végigjárta a punchline-os önirónia, a klubhős lét, majd az önismereti önfeltárás útját. A „Honnan a név” után megjelent ’Innen a név’ lemez korszakzárás volt, ’A Happy End Után Is Van Másnap’ viszont már egy terápiás napló. A WaTa, Kapitány Máté és DOÓR produceri támogatásával készült anyag több mint egymillió lejátszást generált öt hónap alatt, olyan vendégekkel, mint bongor, Filo, Mehringer vagy Lusta Geri.

 

Lil Frakk zeneileg sosem volt ennyire sokszínű


Pop, trap, drum and bass, house, rock – amiben működik a sztori, ott megszólal. Frakk ráadásul nemcsak előadóként, de házigazdaként is aktív: szeptember 14-én indult a Sávlekötő Backstage, ahol minden héten más előadó koncertjébe és másnapjába kíséri el a nézőket. 


Fotók: Lil Frakk hivatalos

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás