



VERZE 1:
Az tré mikor a csajod a legjobb spanoddal lelép...
És a hátad mögött minden madár úgy hív, hogy ''veréb'' !
Bizalmat adtál nekik, visszaéltek vele...
Most gyűlölöd a világot csak haraggal vagy tele !
Nem szabad hagyni, hogy a csalódások legyőzzenek...
Talpra kell állnod, hogy újra lelkierőt szerezz !
Tanuld meg kezelni a helyzetet vagy tönkre mész...
Pedig te is tudod legbelül, hogy ennél többet érsz !
Szemét egy világ ez, de muszáj alkalmazkodnod...
Aki a legrosszabb sorsot érdemelné az boldog !
Te maradj önmagad, és mosolyogj akkor is ha fáj...
Aki képes küzdeni, a szarból kiutat talál !
Én is ezt átéltem és tudom miről beszélek...
Akik miatt szenvedsz egy forintot nem érnek !
Gondolkozz el rajta, hogy szenvedsz vagy lépsz...
Az nem megoldás ha iszol meg tépsz !
REFR 2X:
A pohár végleg betelt, öntsél bele tiszta vizet...
Aki bántott egyszer majd úgyis mindent visszafizet !
A saját életedből próbálj többet kihozni...
Döntsd el kiknek adsz esélyt, ne hagyd magad kínozni !
VERZE 2:
Akármi történik, fontos, hogy becsületes maradj...
Hosszú az út, nyisd ki a szemed és vezesd magad !
Senkire ne támaszkodj, megkell állnod két lábon...
Azt aki kihasznált és becsapott még miért várod ?!
Taszítsd a múltat, a sok rossz emléket töröld ki...
Kétszínű, hazug emberekkel nem kell törődni !
Ha közbe szól a bűntudat az ajtón kopognak...
Ne nyisd ki újra, és hidd el ez bennük nyomot hagy !
Kevés olyan van akibe egy cseppnyi jó érzés szorult...
De sok ember a hibáiból okult !
Átvertek másokat és idővel az életük felborult...
Te mindenkivel ne legyél elfogult !
Tudni fogod majd, hogy kiben lehet megbízni...
Kit lehet szeretni, ki barátod és ki nem...
Hidd el nekem, hogy sokszor fogod még megszívni...
De te csak harcolj, az életed így lesz sínen!
REFR 2X:
A pohár végleg betelt, öntsél bele tiszta vizet...
Aki bántott egyszer majd úgyis mindent visszafizet !
A saját életedből próbálj többet kihozni...
Döntsd el kiknek adsz esélyt, ne hagyd magad kínozni !



11. alkalommal tér vissza a Budapest Ritmo, amely a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében kerül megrendezésre 2026. április 9-11. között.
Közép-Európa egyik legizgalmasabb világzenei találkozópontja idén új, kompaktabb formátumban valósul meg: a koncertek és a konferencia programok egyaránt a Magyar Zene Házában kapnak helyet.
A különleges akusztikai adottságokkal rendelkező koncertterem, az Európában is egyedülálló Hangdóm és a csúcstechnológiás hangrendszer mind a butik fesztivál sokszínű zenei világát szolgálják majd a Zene Házában.
A Városliget közvetlen közelsége a nappali szakmai programok és esti koncertek között természetes találkozási pontként és inspiráló környezetként működik.
Fotó: Magyar Zene Háza
A Budapest Ritmo egyszerre fesztivál és találkozópont
Egy olyan tér, ahol a hagyományos és kortárs, a szakma és a közönség, a lokális és globális zenei világok természetes módon kapcsolódnak egymáshoz.
Meglepetésekre hangolva
A tavalyi jubileumi Ritmo pezsgő atmoszféráját továbbgondolva az idei program is olyan előadókat vonultat fel, akik egyszerre teszik otthonossá az újat és izgalmassá a megszokottat. A tizenegyedik Budapest Ritmo csütörtökön egy ingyenes nyitónappal indul a Magyar Zene Házában, ahol három fiatal feltörekvő zenekar debütál meghívott nemzetközi szakemberek és a Ritmo közönsége előtt a showcase program keretében, amely idén is a világzene friss tehetségeit, a zenei gyökerek és kortárs hatások találkozását mutatja.
Fellép a szerb Naked zenekar, akik a Kossuth- és WOMEX-díjas Lakatos Mónika új formációjával, a FolkTrióval kiegészülve a balkáni és roma zenei hagyományokat hozzák közel.
Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai zenekara, a fiatal Hakumba is pezsdítő és energikus koncertélményt ígér. A nemzetközi előadók sorát a párizsi Ko Shin Moon vezeti fel, akiknek zenéjében
a tradicionális mediterrán hangszerek és analóg szintetizátorok teremtik meg az egyedülálló pszichedelikus hangzást.
Fotó: Budapest Ritmo
A szombati koncertprogram igazi zenei ritkaságokkal kecsegtet
Három kontinens előadói érkeznek, hogy sokrétegű, magával ragadó hangzásvilágukkal bűvöljék el a Ritmo közönségét. Az estét a balkáni motívumokat érzékenyen újragondoló szlovén Bakalina Velika kezdi, majd különösen izgalmas élményt ígér a dal:um fellépése, akik a dél-koreai folk letisztult szépségét minimalista, kísérletező nyelvre fordítják le.
A nap csúcspontjaként Kubából érkezik a Grupo Compay Segundo: a legendás zenei örökséget életben tartva idézik meg a havannai éjszakák lüktető, időtlen atmoszféráját. Az estéket DJ-program zárja, további fellépők hamarosan.
Fotó: Grupo Compay Segundo/Budapest Ritmo
Két nap szakmai fókuszban a zeneipar
A fesztivál fontos eleme a kétnapos szakmai konferencia, amely nemzetközi és hazai szakemberek részvételével vizsgálja a világzene és a kapcsolódó szcénák aktuális kérdéseit. 2026-ban a program külön hangsúlyt fektet a magyar zeneipar helyzetére, lehetőségeire és nemzetközi kapcsolódásaira, teret adva párbeszédnek, tudásmegosztásnak és új együttműködéseknek.
Kiemelt kép: Budapest Ritmo