Előadó: | Zalatnay Sarolta |
---|---|
Album: | Színes trikó, kopott farmer |
Megjelenés: | 1976 |
Hossz: | 2:57 |
Szövegírók: |
Miklós Tibor |
Novai Gábor |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | funky |
Címkék: | Keressük! |
Mire való a szó, lásd neked se jó a némaság
Mondd, hogy szeretsz rég!
Ki vele hát!
Érzem mondanád, úgy mondanád...
Szólni most még kicsit gyáva vagy,
És elfordítod arcodat!
Csak mondanád, csak mondanád!
Ó, ó egy szó elég
Ó, csak ma még mondanád!
Hiába jöttem hozzád, mozi helyett titokban...
Egy szó elég,
Ó, csak ma még mondanád!
Siess, mert holnap késő!
Elmegyek, ha csalódtam
Néha a szó zavar, én is olvastam sok könyvben ezt,
Így van, tudom jól!
Jó lenne mégis csak, hogyha mondanád
Hisz nem lehet,
Nem igaz, hogy ilyen gyáva vagy!
És így múlik el majd a nap...
Csak mondanád, csak mondanád!
Ó, ó egy szó elég
Ó csak ma még mondanád!
Hiába jöttem hozzád mozi helyett titokban...
Egy szó elég
Ó, ó csak ma még mondanád!
Siess, mert holnap késő!
Elmegyek, ha csalódtam...
Csak mondanád, csak mondanád!
Ó, ó egy szó elég
Ó, csak ma még mondanád!
Hiába jöttem hozzád, mozi helyett titokban!
Egy szó elég
Ó, ó csak ma még mondanád!
Siess, mert holnap késő!
Elmegyek, ha csalódtam...
Ó, ó egy szó elég
Ó, csak ma még mondanád!
Hiába jöttem hozzád, mozi helyett titokban!
Egy szó elég
Ó, csak ma még mondanád!
Siess, mert holnap késő
Elmegyek, ha csalódtam
Életének 84. évében elhunyt Tamás László, az Echo együttes egyik alapítója, dobosa és dalszövegírója.
Tamás Lászlót augusztus 9-én, szombaton érte a halál. Temetéséről később intézkednek.
Tamás László 1941-ben Nagykanizsán született, ahol már gimnazista korában elkezdte zenei karrierjét. Az Echo együttest 1962 elején a gépészmérnöki egyetemi karon tanuló hallgatótársaival, Markó Józseffel és Szilvássy Zsolttal együtt alapította. Kezdetben kizárólag zenekari számokat játszottak, majd Pósa Ernő, később Varannai István is csatlakozott a zenekarhoz énekesként.
Az Echo együttes igazán sikeres felállása 1966-ban jött létre, ekkor született meg a legtöbb Echo-dal, amelyekben Varannai István zeneszerzőként, Tamás László szövegíróként működött közre.
Az Echo az egyetemi Gépészklub mellett rendszeresen fellépett a Kapás utcai Táncklubban, valamint az Országház étteremben.
Legismertebb számuk a Gondolsz-e majd rám?, amelynek szövegét Tamás László, zenéjét Varannai István írta. A Hanglemezgyár 1967 őszén adta ki a dalt, amely szinte azonnal a slágerlisták élére került és idővel igazi örökzölddé vált Magyarországon és a környező országokban egyaránt.
Az együttes romániai vendégszereplésén a román hanglemezgyár is felvett és kiadott egy négyszámos kislemezt, amelyen szintén szerepelt a Gondolsz-e majd rám? című szám.
Tamás László életének nagy szenvedélye a zene volt, amely mellett sikeres gépészmérnöki karriert is befutott.