dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Echonald: Múló percek

Echonald - Múló percek

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Echonald
Album: Keressük!
Szövegírók: Krajczár Ferenc
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Melodic Metal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 3469 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Múló percek

Nézd, hogy múlik minden el,
Most még itt van, holnap másik jön el.
Hol van az álom, amit együtt álmodunk?
Keserű az édes is, ha nem Tőled kapom.

Fogd a két kezem, mert így kell legyen!
Lesz egy új nap, ha a másik megpihen.
És majd gondolj rám, ha nem leszek Veled,
Akkor is tudnod kell, a szívem nem pihen.

Ne félj attól, hogy nem vigyázok Rád,
Múló perceket eldalolni kár,
És ha majd egyszer messzi úton jársz,
Remélem, a szíved hazatalál.

Szívem egy hangszer, ami éppen így dalol.
Minden ritmusa csak Érted dobog.
Kell egy fénysugár, mi áttöri a leplet,
Mi mögül könnyes szemmel nézlek Téged.

Ne félj attól, hogy nem vigyázok Rád,
Múló perceket eldalolni kár,
És ha majd egyszer messzi úton jársz,
Remélem, a szíved hazatalál.

Ne félj attól, hogy nem vigyázok Rád,
Múló perceket eldalolni kár,
És ha majd egyszer messzi úton jársz,
Remélem, a szíved hazatalál.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Heaven Street Seaven: "a koncert a legjobb legális drog a közönségnek és a zenekarnak is"

INTERJÚ SZŰCS KRISZTIÁNNAL

2026. augusztus 8-án egy koncert erejéig újra összeáll a Heaven Street Seven a fővárosban. A koncert kapcsán a frontember Szűcs Krisztián válaszolt a kérdéseinkre.






HS7-dalszövegek itt.




- Egy annyira sikeres karrier után, mint a HS7-é, mivel lehetett kitölteni az életedben keletkezett űrt? A koncertre való felkészülésen túl hogyan telnek mostanában a napjaid?

- Szerencsére már a klasszikus HS7 működése idején is sok mindent csináltam az anyazenekaromon kívül is, és azóta is. A teljesség igénye nélkül az utóbbi tíz évben volt vagy van: Budapest Bár, NAZA, Rájátszás, Szűcsinger, Rühös Foxi, Másnap-est Beck Zolival, illetve természetesen a legfontosabb a szólózenekarom, ami a saját nevem alatt fut, pontosabban Szűcs Krisztián és az Irgalmatlan Nővérek néven. 


Írtam zenét színdarabhoz, és most zajlanak a végső simítások a megjelenésre váró novelláskötetemen, aminek Utazás a kegyetlenbe lesz a címe. A legeslegfontosabb pedig, hogy közben lett saját családom, úgyhogy „sajnos” kevés lehetőségem van unatkozni.






- Sokak számára jelentenek jóleső nosztalgiát a Heaven Street Seven dalai, kapcsolnak a nótákhoz szívmelengető vagy épp fájdalmas, fiatalkori emlékeket. Számodra melyik az a (legyen mondjuk 2) olyan dal, amely azonnal visszarepít a régi időkbe és valamiért meghatározó számodra a saját nóták közül?

- Inkább tízet tudnék mondani a minimális belső körben. Talán a két kedvenc HS7-dalom mégis, ha nagyon megerőltetem magam, a Hullik a zápor 2008-ból, amit egyébként több mint tíz évvel korábban írtam, illetve az Úristen, ami az utolsó HS7-lemez utolsó dala volt. Igazából azért ezek, mert mindkettő szinte maradéktalanul megvalósítja azt a mindenkori ideálomat, amit az énekes-hangszeres dal szerintem elérhet, vagyis mondhatnám, hogy 


ezek a legjobbak, amire dalszerzőként képes vagyok, legalábbis eddigi munkám során, bár egyik sem tartozik a legnagyobb slágereink közé.






- “Mindenkinek, akinek ez fontos volt, ott a helye a Parkban, mert lehet, most hallhat minket utoljára…” (Orbán Gyula) Hogyan értelmezzük ezeket a sorokat?

- Ahogy le van írva. Én sem látok a jövőbe, ahogy Gyuszi sem, mindenesetre ez egy nagyon kivételes alkalom lesz a közönség számára, és nekünk is.


- Milyen részletet árulhatsz el a Parkos koncertről és milyen érzésekkel készülsz rá?

- Év elején kezdjük majd kitalálni a koncepciót, de az biztos, hogy a slágerparádé mellett elővesszük néhány kis kedvencünket is. Illetve azonkívül, hogy lesz néhány sztárvendég, lesz ezen túlmutató, izgalmas „külsős beavatkozás” is. A legfontosabb persze nyilván a HS7-élmény lesz. Természetesen nagyon várom a koncertet, amiben 


a legjobb dolog mindig nehezen körülírható, valami szeretet-energia-hullámzás, ami a legjobb legális drog közönségnek és zenekarnak egyaránt.




- Melyik dalt játszod majd a legnehezebb szívvel és melyiket a leginkább felszabadultan?

- Amit nagyon nehéz szívvel játszanék, azt mondjuk kézenfekvő, hogy egyszerűen nem játsszuk, de ilyen nem nagyon van. Amit szívesen hanyagolnék, az mondjuk a Hip-hop mjúzik című dal, ami a mai napig sem tudom, hogy miről szól. A már említett Hullik a zápor mindenképpen az egyik legfelszabadítóbb érzést kiváltó koncertdal, de említhetném még a Te mesédet, vagy a Hangerőt is.

 



Fotók: Heaven Street Seven hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás