Előadó: | Tales Of Evening |
---|---|
Album: | Szilánkok |
Megjelenés: | 2015 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: |
Ádám Attila |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Nail Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Alszik a világ, csendes most minden,
Ragyog az ég, könnye nincsen.
Néma forrást merít a szél,
Hallgat a folyó, csendben remél.
Reméli, holnap más lesz a táj,
A hullám zúghat és partot talál,
Új vihar jön, mi táplál, éltet,
Oltja szomját a nyomorult létnek.
A remény az utolsó ezen a földön,
Ne vedd el tőlem, magamban őrzöm!
Nem adom át senki másnak,
Ha kell, csak a nagyvilágnak,
A szél, majd, ha feltámad...
A vihar eljött és itt marad
Letört faágak leple alatt.
Elsötétült, más lett a táj,
A folyó újra vígaszt talál.
A vihar szép, soha nem bántom őt,
Néma forrásnak ad új erőt.
Mindent elmos, mi rossz itt ragadt,
Nincs első, sem utolsó pillanat.
Szöveg: Ádám Attila
A szenzációs színpadi jelenlétéről híres és hiphoppal teljes szabadsággal operáló Sisi duplán ünnepel idén: megérkezett ugyanis új, ‘Mixát’ című remix EP-je, miközben óriási gőzerővel készül a szeptemberi Parkra. A meglepetésszerűen droppoló kiadványt WaTával értelmezte újra az előadó, sőt még a Slow Village dj-producere, DJ One-Ab is csatlakozott egy szám erejéig.
Sisi szeptember 12-én, IV. Házibulifless: UNIVERZÁLIS B4LHÉ címszóval nemcsak a színpadot, de a valóságot is megbillenti. A világot jelentő deszkákra született tehetség missziója, hogy női rapperként zászlóvivője legyen azoknak, akik nem ragadnak meg egy műfajnál, sőt igazából a hiphop, a drum and bass és a rock mindenféle vállfajára szívesen gondolnak. Ezt hívja nemes egyszerűséggel „Házibuliflessnek”, mely egy semmihez se fogható eseménysorozattá nőtte ki magát. A parkos negyedik etapra a rajongók szó szerint megindították a lavinát – úgy fogynak a jegyek, mint a füst a backstage-ben. (vendég: Mikee Mykanic & FIGURA)
Ennek örömére Sisi a generáció egyik legtehetségesebb producerével, azaz WaTával radikálisan újraértelmeztek négy dalt („BLAHA”, „Álmok”, „Anya Mondd Meg” és a „Kezeket fel”). A ‘Mixát’ című EP ezért is nehezen nevezhető egyszerű remixgyűjteménynek. A drum and bass, hiphop, és rock műfajok közötti szabad átjárás jellemzi az anyagot, amelyben vendégként olyan nevek is feltűnnek, mint a tavalyi nagysláger producere, Hundred Sins, valamint a legendás DJ One-Ab, aki a “Régisulis Kezeket Fel” című tételben erősíti a brigádot.
Sisi az EP-ről megosztotta saját gondolatait dalról-dalra
Böhöm Blaha
„A Blahához alapból nagyon kedves emlékek fűznek, tisztán emlékszem a felvétel pillanataira, pont ezért szerettük volna új köntösben is hallani. Nekem kicsit krúzolgatós, mászkálós feelingje lett, lehet benne hallani a várost, de mégis teljesen új hangzásvilágot kapott.”
Bólogatós Anya Mondd Meg
„Az Anya Mondd Meg szentimentálisabb hangulatú, zongorás formában látott újra napvilágot. A többi remixhez hasonlóan, koncert utáni órákhoz tökéletes társ.”
Varacskos Álmok
„Szerintem magáért beszél az újragondolás. Imádom az eredetit is, de így valami olyan friss fesztivál-vibe született az eredetileg komor Álmokból, hogy úgy hangzik, mintha nem evilági lenne.”
Régisulis Kezeket Fel
„Kíváncsiak voltunk a Kezeket fel régisulis verziójára is, szóval kapott egy tipikus koszos boom bap beatet, amiből egy nagyon kellemes bólogatós feldolgozás született.”
Fotó: Sisi x WaTa