dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
A dzsungel könyve (musical): Mit ér a farkas?

A dzsungel könyve (musical) - Mit ér a farkas?

off off off off off
A dzsungel könyve [Dés/Geszti]
Előadó: A dzsungel könyve (musical)
Album: A dzsungel könyve [Dés/Geszti]
Megjelenés: 1996
Hossz: 2:03
Szövegírók: Geszti Péter
Zeneszerzők: Dés László
Kiadó: SonyBMG
Stílus: Musical
Címkék: érzelmes, harcos, hősi [+]
Megtekintve: Ma 1, összesen 43635 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mit ér a farkas?

A tanúm a dzsungel, a nap és a hold,
Hogy őzet, ha űztem, az könnyű préda volt.
Ki párharcra hívott, csak halált talált.
Ha próbára tettek, a vezér készen állt.

A tanúm a dzsungel, hogy szégyen nem ért.
Ha mindenki félt, ha remény sem élt,
A harc sosem kímélt.

Hát mit ér a farkas, ki halott, de él,
Kiről a dzsungel, már soha nem beszél?
Hát hiába minden, már nincsen miért,
A harc ma véget ért.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Cher és Celine Dion dalszerzője Budapesten alkot, magyar zenészekkel

Artisjus Songwriting Camp 2025: kezdődik a neves dalszerző-tábor


Celine Dion, Cher, és Ricky Martin amerikai dalszerzője, Alan Roy Scott, a népszerű K-Pop slágerek japán alkotója, Kanata Okajima, valamint a legismertebb iráni RnB/hip-hop előadó, a rezsim által üldözött Shery M is részt vesz Magyarország legnagyobb múltú nemzetközi könnyűzenei alkotótáborában, az Artisjus Songbook Campen május 6-tól 10-ig. 


A budapesti eseményre 11 országból 24 alkotó, köztük 10 magyar érkezik azzal a céllal, hogy közösen komponáljanak és kapcsolatokat építsenek.

 



A Szigetet és a magyar borokat népszerűsítő dalt írnak az Artisjus Songbook Campen


A nemzetközi dalszerző tábort 2017-ben rendezték meg először az Artisjus támogatásával, és immáron kilencedik alkalommal zajlik. A kezdeményezés célja, hogy a magyar és külföldi zeneszerzők, szövegírók és zenei producerek ideális körülmények között együtt alkothassanak, szakmai kapcsolataikat elmélyíthessék és inspiráló környezetben töltődjenek. 


A táborban mindösszesen 24 dalszerző vehet részt meghívásos alapon, köztük osztrák, lengyel, horvát, szlovák, cseh, indiai, iráni, japán, ír, amerikai, angol és magyar alkotók.




Hazánkat 2025-ben Szécsi Böbe, Szécsi Saci, Varga Zsuzsa, Szeder-Szabó Krisztina, Fenyő Mercédesz, Rimai Ádám, Patocska Olivér és Johnny Palmer képviseli. Vendégként Müller Péter Sziámi is ellátogat a táborba.

 

Az esemény különleges vendége lesz Kanata Okajima japán dalszerző, aki olyan nemzetközi sikereket elért J-Pop és K-Pop előadókkal dolgozott együtt, mint a BTS, a Red Velvet vagy Namie Amuro.


Okajima eddig több, mint 300 dalt írt és munkái közül több mint 170 került a slágerlisták élére világszerte. Tehetségét számos elismerés övezi, többek között 2017-ben elnyerte a japán Grammy-díjat (Japan Record Award) is. Nevéhez fűződik például a BTS „Crystal Snow” című slágere, amely a Billboard toplistáján is szerepelt, és 17 országban ért el első helyezést. Szintén részt vesz az eseményen Shery M iráni RnB/hip-hop dalszerző és előadóművész, aki a rezsim üldözése miatt előbb Ausztriában alkotott, most pedig Londonban él. Több százmillió streammel büszkélkedhet Európában és Ázsiában. 


Az Artisjus Songbook Camp idei legnagyobb neve egyértelműen Alan Roy Scott, aki világsztároknak ír dalokat, köztük Celine Dion, Cher, Ray Charles, Cyndi Lauper és Ricky Martin énekeseknek.

 


Fotó: Alan Roy Scott


A 24 dalszerző május 6-án költözik be az eseménynek helyt adó budapesti Petneházy Aparthotelbe. Ezt követően naponta változó, 3 fős csapatokban, előre meghatározott tematika szerint alkotnak. Délelőtt 10 órától este 7 óráig folyik a munka és minden este meghallgatják az aznap született dalokat.


Az idei tábor kiemelt figyelmet szentel a 2025: A MAGYAR DALSZERZÉS ÉVE kezdeményezésnek, melynek keretében az esemény második napján a magyar beatkorszak insiprációjából írnak dalokat a résztvevők.


A tábor büszkén köszönti együttműködő partnerei között olyan rangos szervezeteket, mint a Sziget Fesztivál és a Magyar Bormarketing Ügynökség, akik a tábor első és harmadik napján adnak zenei briefet a szerzőknek.

 

Az elmúlt években számos olyan dal született a táborban, amelynek komoly utóélete lett


Többek között a 2024-es Campen alkották meg a budapesti rendezésű Sakkolimpia himnuszát Rose May & Raul - Trojan War), és A Dal egyik döntős szerzeményét is (Juhos Zsófi x OliverFromEarth - Ma szerettem beléd).

 

A tábor a Zeneszöveg.hu szervezésében, az Artisjus és a Juna Cégcsoport támogatásával jön létre. Az idei rendezvény stúdiótechnikáját az Audiopartner és a Chromasound biztosítja.

 

A tábor tavalyi aftermovie-ja itt.

 

További információ itt.

 

Fotók: 2lenses

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás