Előadó: | 1956. Aki magyar... (musical) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Ruszki Iván,
Tudod-e már,
Hol vagy te most,
Egyáltalán?
Szolga voltál,
Ruszki Iván,
Ideküldtek,
Fegyvert fogsz ránk.
Kiskatona,
Anyád fia,
Hozzánk küldött
A “rógyina”.
A halálra
Nem szánt anyád,
Faekével
Szánt az apád.
Idehoztak,
Golyó elé,
Legyünk neked
Gaz ellenfél.
Ruszki Iván,
Testvéred volt,
Aki fegyveredtől
Megholt.
Ő is gyerek,
te sem felnőtt,
bámuéhatnátok
a felhőt.
Futnak fent
A fellegek,
A magyar föld
Eltemet.
Ruszki Iván,
Anyád álma,
Magyaroknak
Vagy áryája.
vemzavr! – megjelent Azahriah és Young Fly legújabb dala
Azahriah egy hónappal tripla teltházas MVM Dome koncertje előtt meglepetéssel készült a hallgatóknak – ez a Young Fly-jal közös „vemzavr!”.
A dal késő nyári hangulatot idéz
A latinos lüktetésű, táncolós, késő nyári hangulatú dal alapját szokásosan maga Azahriah készítette. A szövegek is ehhez a hangulathoz illeszkednek, a két slágergyáros előadó vokáljai pedig ismét garantáltan dallamtapadást okoznak a hallgatóknak.
Manuel is szerepel a klipben
A videóklip különlegessége, hogy kiegészül egy, a rendező Rádli Bencének szánt dallal, amelyben Manuel is feltűnik. A Thaiföldön készült anyagok forgatása közben a filmes motorbalesetet szenvedett, a felépülésére íródott, Azahriah és Manuel által jegyzett szám pedig a klip végén, a rendezőnek szánt jókívánságokkal teletűzdelve tűnik fel.
Azahriah dupla MVM Dome-koncerttel készül
Azahriah októberben egy egész hétvégére beveszi az MVM Dome-ot – október 17-18-19-én is koncertet tart Magyarország legnagyobb fedett koncerthelyszínén, amelyekre a jegyek elővételben, rekordsebességgel keltek el.
Fotók: Azahriah x Young Fly