dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kabos László: Budapesti melódia

Kabos László - Budapesti melódia

off off off off off
Válogatás 2
Előadó: Kabos László
Album: Válogatás 2
Megjelenés: 2016
Hossz: Keressük!
Szövegírók: Blum József
Zeneszerzők: Blum József
Kiadó: Szenes kft.
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5537 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Budapesti melódia

Nem akarom titkolni az érzést,
De Budapestbe szerelmes vagyok;
Ha nem itt élnék, itt szeretnék élni,
Ennél többet nem is mondhatok.

Budapest, Budapest,
Én beléd szerelmes vagyok!
Budapest, Budapest,
Én beléd szerelmes vagyok!

Bárhol járok széles a világon,
Sorsom útja bárhova visz el,
Nem lehetek tőled olyan messze,
Hogy ne légy a szívemhez közel!

Budapest, Budapest,
Hogy ne légy a szívemhez közel!
Budapest, Budapest,
Hogy ne légy a szívemhez közel!

Éjszaka a Gellért-hegyről nézve
Olyan vagy, mint egy mesevilág!
A Váci utca déli lüktetése
Az érverésemen dobol tovább.

Budapest, Budapest,
Az érverésemen dobol tovább.
Budapest, Budapest,
Az érverésemen dobol tovább.

Sok vihar kibírt a Duna partja,
Ez a város sok sebet kapott,
Mégis mindig talpra tudott állni,
Ez magyaroknál megszokott dolog.

Budapest, Budapest,
Ez magyaroknál megszokott dolog.
Budapest, Budapest,
Ez magyaroknál megszokott dolog.

Budapest, Budapest,
Én beléd szerelmes vagyok!
Én beléd szerelmes vagyok!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás