Előadó: | Bang Bang |
---|---|
Album: | Láz |
Megjelenés: | 1993 |
Hossz: | 4:06 |
Szövegírók: |
Török Tamás Balassa Gábor |
Magyar Zsolt |
|
Kiadó: | Polygram |
Stílus: | Rock |
Címkék: | Keressük! |
Fiatal a vérem, s ez mindig egyre hajt
Eddig még jól vettem az összes nagy kanyart
Repülök én magasban
Maradok fenn, itt jól érzem magam
Nincsen sok pénzem, de ez nem zavar
Ami engem boldoggá tesz, mindenem megvan
Egy új kaland egy szép emlék
Ez minden kincsem s ez most elég, nekem elég
Mert enyém a föld, s enyém az ég,
Enyém a nappal, s enyém az éj
Nincsen még otthonom, s nincsen hű szeretőm
Tudom, hogy várnom kell még, nem ez az én időm
De a nasugár úgy melegít,
S a holdfény sok éjjelen átsegít
Szabadon élhetek, még nincs mi visszatart
A sok barát velem mindenben kitart
Ez az életem, így élek most
S őriznek fenn a csillagok
Mert enyém a föld, s enyém az ég
Enyém a nappal, s enyém az éj
Mert miénk a föld, s miénk az ég
Miénk a nappal, s miénk az éj
Mert enyém a föld, s enyém az ég
Enyém a nappal, s enyém az éj
Több mint 500, a létminimum alatt élő magyar előadóművész megélhetéséhez nyújtott segítséget az Előadóművészi Jogvédő Iroda 2025 első felében.
Havi nyugdíj-kiegészítő támogatást 267 olyan elismert előadóművész kapott, akik alacsony nyugdíjuk mellé semmilyen más juttatásban nem részesülnek, 166 rászorult pedig egyszeri segélyhez jutott. Az átlagos támogatási összeg 130 ezer forint volt.
Idős korukban a rangos előadóművészek különböző művészeti ágakban eltérő mértékben kerülhetnek nehéz anyagi helyzetbe. Ebből a szempontból talán a könnyűzene világa a legmostohább, ahol egyik pillanatról a másikra el lehet veszíteni a népszerűséget és azzal együtt a jövedelem nagy részét.
A könnyűzenészek körében a mai napig nehéz elültetni az időskori öngondoskodásra való felkészülés gondolatát.
Akik aktív életük során nem kaptak magas állami, szakmai kitüntetést, előfordul, hogy nehéz öregkornak néznek elébe. Rajtuk segít az EJI azzal, hogy a szolidaritás jegyében egyszeri támogatást, vagy rendszeresen nyugdíj-kiegészítést nyújtanak számukra.
A juttatás fedezetét a jogdíjak révén maguk a művészek termelik meg. A támogatásért bármely előadóművész folyamodhat, aki megfelel a feltételeknek.
Az összegről a kérelem alapján a Jogdíjbizottságok javaslatára az EJI elnöksége dönt
A nyugdíj-kiegészítés havi összegét az EJI a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj 35-200 százalékában, különös méltánylást igénylő esetben legfeljebb annak 300 százalékában határozta meg.
A létminimum alatt élő művészek állami nyugdíját akár meg is duplázhatja ez a kiegészítő járadék.
Fotó: illusztráció/Freepik