Előadó: | Zsolnai Hédi |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Zsolnai Hédi |
Behár György |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Swing, sláger |
Címkék: | Keressük! |
Nem is tudom miért?
Mert furcsa, mert kedves, mert jó nagyon
Sőt! Komoly is bolond is ráhagyom
Mert így jó, mert szeret, mert szeretem
Mert pontosan így kell nekem
Hogy szép-e, vagy csúnya
Én nem tudom
Csak tetszik, ezt halkan megsúgom
Hogy rossz-e, vagy néha csak gyengédtelen
Mindegy mert pontosan így kell nekem
Mert bolondos, szédült és nő vagyok
Oly szép ez így, hogy őrá hallgatok
Mert okos, szerény, mert szerénytelen
Én éppen ezért szeretem
Mert egészen olyan min én vagyok
Én úgy hiszem, őreá hasonlítok
Hát szeretem mert ember, no és férfi
Mert minden szavam megérti
Hogy megismerkedtünk, ez véletlen csupán,
Hogy együtt maradtunk ez oly természetes
Ha két ember ily egyforma mint mi vagyunk
Nincs ebben semmi ördögi
Érdekes, nem is tudom, mért szeretem
Szeretem!
Talán mert furcsa, mert jó nagyon
Bolond is. rá hagyom
Mert így jó, mert szeretem
Így kell nekem
Hogy szép-e, vagy csúnya
Én nem tudom
Hmmmm...
Hogy rossz-e, vagy néha csak gyengédtelen
Pontosan így kell nekem
Mert bolondos, szédült és nő vagyok
Oly szép ez így, hogy őrá hallgatok
Mert okos, szerény, mert szerénytelen
Én éppen ezért szeretem
Mert egészen olyan mint én vagyok
Én úgy hiszem, őreá hasonlítok
Hát szeretem mert ember, no és férfi
Mert minden szavam megérti
A Fonogram-életműdíjas Soltész Rezső az M5 Húrokon írt történelem című műsorában mesélt életéről és karrierjéről. "Ötven éve van jelen a zenei színpadokon, számtalan műfajt kipróbált, és az derült ki, hogy a romantikus dalokkal éri el a legnagyobb sikereit. Az 1981-es Táncdalfesztivál óta pedig azt javasolja mindenkinek, hogy 'Szóljon hangosan az ének'. Az előadó, akiről senki nem tud rosszat mondani. Egykori híres frizurája miatt itthon és a KGST országaiban nők sokasága rajongott érte. A frizura ment, Rezső maradt" - szól az epizód leírása.
Soltész Rezső-dalszövegek itt.
"A 'Húrokon írt történelem' valóban része az életünknek. Megtisztelve érzem magam, hogy részt vehettem a sorozatban, és köszönöm a lehetőséget. Külön köszönöm Lacinak a beszélgetést és Péternek a barátságot! Egy élmény volt veletek..."
- írta Soltész Rezső közösségi oldalán.
A Húrokon írt történelem a magyar beat-pop-rock történelem legendás előadóinak életútinterjú-sorozata. A zenészek pályafutásuk kezdetétől a rendszerváltoztatásig tartó évtizedek társadalmi, politikai, kulturális környezetéről mesélnek, sztoriznak, nevetnek és könnyeznek. Élettörténeteik egy olyan korszakba visznek vissza bennünket, amikor a könnyűzene a lázadás, az őszinte önkifejezés eszköze és egy jobb világ ígérete volt. A művészek beszélgetőpartnere és a sorozat producere Szabó László.
Forrás: fonogram.hu
Fotó: Soltész Rezső Facebook