Előadó: | Salvus |
---|---|
Album: | Lélektartó |
Megjelenés: | 2015 |
Hossz: | 4:41 |
Szövegírók: |
Pötörke Zoltán Zsákovics Gergely Varga Krisztián Erdélyi Péter |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Nail Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Elindultam,elértem,szóltak,hogy vigyázzak,
mert az ajtók záródnak,senki se nyomja a vészjelzőt ha lekésem
leültem körbenéztem,sokan voltak,de egymagukban utaztak
fagyos ablaküvegről bámult vissza rájuk a világ
szikrák táncoltak a drótokon
és a félelem kiült a kihűlt arcokon
ha üzemzavar lesz ki uralkodik a pánikon?
de a hirtelen fékezést nem félők észre sem veszik,
ha a vezeték elszakad vagy túlszalad
a szerelvény ahol megáll az a célállomás
Már csak egy átszállás és ott leszek,
ahol az út emlékei nem kisértenek
úgy várok arra,hogy a következő kanyar után,
túl minden vakvágányon és elkerülőn
ott legyek,ahol soha nem érzem,hogy inkább máshol lennék,
ahonnan nem visz tovább sínpár,se út,se emlék
Ahogy vártam a csatlakozást,
kutyák rohantak és láttam megtört testeket,
gazdáik nem indulnak velük sehová
Felszálltam körbenéztem,sokan voltak,
de éreztem hogy kötött pályán külön utakon
egy cél felé de más irányba haladunk
Már csak egy megálló és ott leszek,
ahol az út emlékei nem kisértenek
úgy várok arra,hogy a következő kanyar után,
túl minden vakvágányon és elkerülőn
ott legyek,ahol soha nem érzem,hogy inkább máshol lennék,
ahonnan nem visz tovább sínpár,se út,se emlék
Ha hozzád megérkeznék,nálad otthon lennék
Leszálltam,ideértem,megtaláltam...
Túl annyi árkon,az utolsó kanyar után,
túl minden vakvágányon és elkerülőn ott vagyok,
ahol nem érzem azt,hogy inkább máshol lennék
Innen nem visz tovább sínpár,se út,se emlék
Leszálltam,ideértem,megtaláltam menedékem...
A Mátyás-templomban Barokk koncerttel indul szeptember 12-én a Magyar Rádió Művészeti Együtteseinek új évada - egyebek mellett erről beszélt Héja Domonkos, az MRME fő-zeneigazgatója a közszolgálati médiában.
Szeptembertől kiemelt figyelmet kap a Magyar Rádió Énekkara, amely ebben az évadban ünnepli fennállásának 75. évfordulóját.
A jubileum alkalmából egy oratóriumbérletet is meghirdettek
Ennek az első hangversenyén, szeptember 24-én Mendelssohn Paulus című oratóriumát adják elő a Zeneakadémián. A koncerten közreműködik a Magyar Rádió Zenekara is, Kovács János vezényletével.
Ezen a koncerten derül fény arra, kik kapják az Évad Művésze díjakat a zenekar és énekkar művészei közül.
Az énekkar Csillag Béni karnaggyal is fellép majd, akivel egyéb művek mellett Herbert Howells ritkán hallható Requiemjét is előadják. Idén is meghirdették a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának Variációk kamarazenére című sorozatát.
A műsor összeállításában a Magyar Rádió Zenekarának tagjaiból alakult együttesek teljesen szabad kezet kapnak. Így
ezek a hangversenyek egyrészt örömzenéléssé válnak, másrészt remek tréninget jelentenek a muzsikusoknak, akik ilyenkor a zenekari játékból kilépve szólistaként tudnak szerepelni.
Az évad során több külföldi művész is érkezik vendégként a zenekarhoz
Az egyik koncertet például Erik Bosgraaf vezényli majd. A holland furulyaművész és zenetudós mellett a Magyar Rádió Zenekarának művészei is közreműködnek szólistaként ezen a hangversenyen a Zeneakadémia Nagytermében.
Az idei évadban olasz estet rendeznek a Müpában, a Női energiák című hangversenyen pedig Delyana Lazarova a Utah-i Szimfonikusok és a BBC Skót Szimfonikus Zenekar vezető vendégkarmesterével és a fiatal moldovai hegedűművésszel, Lilia Pocitarival találkozhat a közönség.
A nemzetspecifikus estek között emellett szerepel egy brit est is, Howard Williams karmester közreműködésével.
A fő-zeneigazgató a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorának is a vendége volt, ahol egyebek mellett arról beszélt, fontosnak tartja, hogy legyenek olyan programjaik - köztük anyák napi, Mikulásváró és farsangi rendezvények - amelyeken az egész család részt vehet. Ezekkel a programokkal a nagyszülők, szülők mellett a gyerekeket is szeretnék megszólítani.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik