Előadó: | Farkasházi Réka és a Tintanyúl |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Csiszár Ferenc |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
A mi fánkat angyal hozta,
A szűz havat nem taposta
Senki, úgy suhant a kerten
Át, hallottam szárnya rebben.
Azt hittem, ébren várom,
Szinte tudtam, nem csak álom
Ez, a csoda a szívemben már
Épp elég ajándék, de olyan kár,
Kár, hogy eljön a reggel, és
Újból várhatok estig, én
Már csak a napokat számolom,
Karácsonyig csak ezt álmodom,
Idő, te komisz, rossz vendég
Mondd, hányat kell aludni még!
A mi fánkat angyal hozta,
Ideszállt az égi posta
Egy éjjel, a kulcslyukon figyeltem:
Rámkacsintott, csak mi ketten...
Csak mi tudtuk, mit kívántam,
Hogy mi volt a legszebb vágyam
Rég, egy kulcs a szívekhez már
Épp elég ajándék, de olyan kár,
Kár, hogy eljön a reggel, és
Újból várhatok estig, én
Már csak a napokat számolom,
Karácsonyig csak ezt álmodom,
Idő, te komisz, rossz vendég,
Mondd, hányat kell aludni még!
Nézd anyu, ma tényleg erre járt,
Akire vártam!
Mondd, láttad-e színarany porát,
Mint a mesevilágban!
És ragyog a gyertyaláng,
S a dal az égig száll!
Kár, kár, hogy eljön a reggel, és
Újból várhatok estig, én
Már csak a napokat számolom,
Karácsonyig csak ezt álmodom,
Idő, te komisz, rossz vendég,
Mondd, hányat kell aludni még!
Tudom, most jön egy újabb év,
És sokat kell aludni még,
Vagy százat kell aludni még...
Hányat kell aludni,
Százat kell aludni,
Hányat kell aludni még?
A parajdi térség kulturális életének erősítése is cél
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére.
A szeptember 12-én kezdődő koncertsorozat célja
Új lendületet adni a parajdi bányakatasztrófa által sújtott térség turizmusának, erősíteni a helyi kulturális életet, és meghosszabbítani az idegenforgalmi idényt.
A koncertsorozat öt, különböző zenei stílust képviselő zenekart vonultat fel
Ezáltal minden korosztály számára tartogat élményeket. Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a rendezvénysorozatot, majd szeptember 20-án az Intim Torna Illegál lép színpadra a parajdi Nemzetközi Töltöttkáposzta Fesztiválon.
Október 3-án a román zenei élet jeles képviselője, az elektronikus zenét és hiphopot román népzenei motívumokkal ötvöző Subcarpati mutatja be egyedi hangzásvilágát.
Október 11-én Pál István "Szalonna" és bandája muzsikál a szovátai Tökfesztiválon. A koncertsorozat október 17-én a Bagossy Brothers Company fellépésével zárul. A koncertek konkrét helyszíneiről később tájékoztatnak.
A rendezvények magyar állami támogatással valósulnak meg, helyi és megyei partnerek közreműködésével.
A koncertsorozat kapcsolódik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) által indított, Parajd községet élményturisztikai desztinációként népszerűsítő kezdeményezéshez.
Szeptember 12-én a Csík zenekar fellépése nyitja a
rendezvénysorozatot
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
Folyamatosak az egyeztetések a vállalkozókkal és a lehetséges partnerekkel a turizmus fellendítése érdekében
A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás rendszeresen egyeztet a parajdi turisztikai vállalkozókkal és lehetséges partnerekkel annak érdekében, hogy a Sóvidék újra vonzó, hiteles és sokszínű úti célként jelenjen meg a belföldi és nemzetközi turisztikai térképen.
Július 25-29. között a brit A Rosie World utazó blogger látogatott el a régióba, míg július 28-31. között 25 romániai influenszer és újságíró vett részt sóvidéki utazáson.
A látogatások célja az volt, hogy a résztvevők megismerjék a térséget, hogy utána hitelesen és sokoldalúan tudják bemutatni olvasóiknak, követőiknek.
Kiemelt kép: Bagossy Brothers Company