dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Egyetlen: Tedd le a kezedet

Egyetlen - Tedd le a kezedet

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Egyetlen
Album: Keressük!
Szövegírók: Pál Zsombor
Skolák Péter
Pálmai Zsolt Gyula
Vámos Lilla
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Punk
Címkék: politika [+]
Megtekintve: Ma 2, összesen 6107 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Tedd le a kezedet

te is csak ott álltál
csak egy szobor, egy tér
csak pár stadion
mire vártál?

elhitted, egy repesz sem talál már
semmit el feléd
amid van, marad tiéd.

úgyse számít
csak pár milliárd,
csak egy alkotmány, ami sántít
meg már megyényi föld
csak a nagy dohány, meg egy Kishantos,
ami zsebbe költözött.

elhitted, hogy van mellettük hely,
jó lesz, csak csendben tűrnöd kell
békén vagy, ott hagynak
nem kergetnek, nem zargatnak
és magadnak otthon mondhatod
a sok önfelmentő mondatod
hogy nálad sohasem volt fegyver,
csak hagytad, aki hordhatott.

már oda se nézel
a híradó, az Origo, az újság mind kiherélve
a dühöt mit ér? csak legyintesz,
bomolhat tovább megint ez a hülye ország
részedről túl van élve.

de a hatalom hátulról teneked megy
nézd, mit tanítanak a gyerekednek
csak bámulsz: ugye van gát?
tedd le a kezedet, a fejedet akarják

a hatalom hátulról teneked megy
nézd, mit tanítanak a gyerekednek
csak bámulsz: ugye van gát?
tedd le a kezedet, a fejedet akarják

van még lejjebb, de innen nincsen hátrább
tedd le a kezedet
tedd le a kezedet, a fejedet akarják

van még lejjebb, de innen nincsen hátrább
tedd le a kezedet
tedd le a kezedet, a fejedet akarják.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Il Divo vagy Il Volo: Miben különbözik a két hasonló csapat?

Az idei év legizgalmasabb zenei eseményeiként két férfi operapop csapat, az Il Divo és az Il Volo is fellép Budapesten


Az Il Volo november 14-én az MVM Dome-ban, az Il Divo pár hónappal hamarabb, június 25-én szintén ugyanott. A két együttes annyira hasonlít egymásra, hogy könnyű összetéveszteni őket. Ugyanazt a zenei műfajt képviselik, hasonló nevük van, lenyűgöző férfi harmóniákat és nemzetközi stílust mutatnak be. Azonban jelentős különbségek is vannak köztük.



Az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza

Fotó: Il Divo

 

Tobzódhatnak idén a popera rajongók, hisz két nagy kedvenc, a műfaj két legnagyobb képviselője is fellép Budapesten


Köztük sok a hasonlóság, így a forma, a műfaj, mi több, mindketten szerepeltek az "American Idol" műsorban, és jó kapcsolatot ápolnak Barbra Streisanddal is.

 

Bár minkét csapat neve hasonlóan cseng, jelentésükben nagyban különböznek. Míg az Il Divo név jelentése "isteni előadó" vagy "a díva férfi megfelelője", addig olaszul az "Il Volo" jelentése "a repülés". A két név utalhat arra, hogy az Il Divo hangjai érettebbek, az Il Volo inkább fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba. Különbség a két együttes közt az énekesek nemzetiségében is van. 


Az Il Volo tagjai mind olasz fiatalok: Gianluca Ginoble (bariton), Piero Barone és Ignazio Boschetto (tenorok), akik a popera műfajának egyik legkiemelkedőbb képviselői, és a Három Tenor örökségét viszik tovább. 



Az Il Volo fiatalos lendületet és frissességet hoz a műfajba

Fotó: Il Volo


Az Il Divo egy Egyesült Királyságból származó énekegyüttes, azonban különböző nemzetiségű tagokból áll: egy svájci, egy francia és két Egyesült Államokból származó énekes alkotja a formációt, egyikük Steven LaBrie, aki a korábbi oszlopos tag, Carlos Marín tragikus halálát követően vált a csapat népszerű baritonjává.

 

Stílusukban az Il Volo inkább a klasszikus operai hagyományokat modern popos köntösbe bújtatja, fiatalos lendülettel és könnyed crossover stílussal. 


Az Il Volo muzsikáját itt tudod meghallgatni.


Ők a klasszikus és a pop zene finom, ízléses keverékét adják, a crossover műfaj egyik legkiemelkedőbb képviselőjeként. Míg az Il Divo a popera műfajban a klasszikus operai drámaiságot és érzelmi mélységet hangsúlyozza, érettebb vokális előadásmóddal. 


Az Il Divo hangzása tehát inkább a nagyszabású, érzelmes operai előadásmódot ötvözi a popzene elemeivel, így a klasszikus zene és a pop közötti határokat egyensúlyozza.

 

Hallgass bele az Il Divo zenéjébe itt.


Ha ezek után is még akadnak kérdések, a legjobb, ha mindkét koncertet megtekintjük idén Budapesten, mert az megkérdőjelezhetetlen, hogy az Il Divo és az Il Volo népszerűsége is az egekben szárnyal, és felejthetetlen élményt nyújtanak mindketten. Június 25-én az Il Divo, november 14-én pedig az Il Volo, mindketten az MVM Dome-ban.


Fotók: koncertpromo.hu

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás