


| Előadó: | Petruska |
|---|---|
| Album: | Metropolita |
| Megjelenés: | 2014 |
| Hossz: | 3:37 |
| Szövegírók: |
Petruska András Babarci Bulcsú |
|
Petruska András Babarci Bulcsú |
|
| Kiadó: | szerzői kiadás |
| Stílus: | Indie |
| Címkék: | Keressük! |

A bolt előtt Péter áll,
Szatyor kezében – filozofál,
Hogy ez nehezebb, vagy az iskolatáska,
Mi sodorta családalapításba
Sárika férjhez ment bután
De kihunyt a láng a sok év után
S a kitárt szív zárt redőnyön át
Lesi szembeszomszédja perpatvarát
Az egyik padlót fog, a másik plafonra mászik
Ez veszekszik, amaz zongorázik
Szeretkezne, de meccset bámul
Bemutat, mutat, matat, beárul
Így élünk mi együtt rég
Padló-plafon közösség
Elizabet haja néha még
Feltűnik erre, festi rég
Csálén parkol a ház elé
Kiskutya húzza hazafelé
Hol van az álomarcú lány?
Maradt az álom, az arc halovány
Bár jómagát jól tartja még
Hisz a kozmetikában: törzsvendég
Az egyik padlót fog, a másik plafonra mászik
Ez veszekszik, amaz zongorázik
Szeretkezne, de meccset bámul
Bemutat, mutat, matat, beárul
Így élünk mi együtt rég
Padló-plafon közösség
Első emelet, itt lakom
Éljek, ma van a szülinapom
Miért? Hagytam, hogy így legyen
Ez a hazám, harmincévesen
Mert én itt születtem, éppen itt
Nem tudom, ez ér –e még valamit
De hinném én is, mit apám hitt
Isten véled, Piroskám
Az ebéded illata nem ront rám
Mert innen én is tovamegyek
Félek, egy leszek közületek
Mint szegény Miszter Alkohol
Aki most is a krimóban rostokol
Napestig csak ott sztorizik ő
Míg ki nem dobja a takarító nő
Az egyik padlót fog, a másik plafonra mászik
Ez veszekszik, amaz zongorázik
Szeretkezne, de meccset bámul
Bemutat, mutat, matat, beárul
Így élünk mi együtt rég
Egymás sarkában, farában, hegyén-hátán, oldalán
Padló-plafon közösség



A legendás zenekar mellett velünk lesz Geszti és a Budapest Bár is. Januárban sem alszik az ország legnagyobb összművészeti fesztiválja.
A jelenleg hófödte Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend hármas július 24. és augusztus 2. között nyári pezsgéssel és a legjobb magyar előadókkal vár mindenkit.
2026 épp csak elindult, de máris elhozta magával minden Völgy rajongó számára az év első izgalmait. Jubileumi kiadással tér vissza idén a Művészetek Völgye, 35. alkalommal ismerhetik meg a látogatók a magyar kultúra legszélesebb, legszínesebb kínálatát a Balaton-felvidék festői részén.
A táj nemcsak természeti, hanem történelmi szépségeket is tartogat, ami az idei évben újra a fesztiválozók mindennapjainak részévé válik.
A jubileumi kiadás alkalmával ismét bekapcsolódik a vérkeringésbe egy legendás helyszín, a Klastrom.
A most meghosszabbított jelentkezési határidővel még minden alkotókedvű embernek van ideje beadni a Fényártban a Klastrom - Fényfestészeti pályázatra a munkáját. Többeknek megadatik a lehetőség, hogy a fesztivál ideje alatt életre keltsék ezt a történelmi helyszínt, ahol például
Vecsei H. Miklós, Takács Dorina (Дeva) és Balla Gergely (Platon Karataev) romtemplomokhoz készített vetített előadása, a Hortus Conclusus is elkápráztatja majd a közönséget.
A Völgy a legismertebb könnyűzenei előadók otthona is
Az eddig bejelentett nyolc fellépőn túl biztosan Zár majd az égbolt Kapolcson, felcsendül a Húsrágó Hídverő, hiszen az ország egyik legismertebb alternatív zenekara a Kispál és a Borz újjáalakulása óta először érkezik a fesztiválra.
A tavaly óriási sikerű koncertet adó Geszti idén is megtáncoltat mindenkit, de a rendszeresen sztárparádéval utazó Budapest Bár is garantáltan magával hozza a jóhangulatot.
A nyár legemlékezetesebb 10 napjában nemcsak zenével, hanem képzőművészettel, tánccal, újcirkusszal, irodalommal is feltöltekezhet a Völgy közössége, ahogy a színházi produkciók is minőségi szórakozást ígérnek.
Az ígéretre garancia is a társulatok neve, hiszen előadást hoz a folyamatosan teltházak előtt játszó Orlai Produkció, az ország talán legfiatalabb társulata, a Színház- és Filmművészeti Egyetem frissen végzett hallgatóiból álló SICC Production, valamint a Delta Produkció is.
A friss neveken túl természetesen ott lesz a már korábban a fesztivál plakátjára felkerültek is
az Elefánt, az Esti Kornél, Co Lee, Dzsúdló, Beton Hofi., a KFT, Zorán és Koncz Zsuzsa is. A jubileumi fesztiválra készülő Völgy Szimfonik 35. a hazai zenei élet legismertebb neveivel, a Duda Éva Társulat best of műsorával, míg a Feledi Project Kulka Jánossal közösen a Cseresznyéskerttel lép majd a közönség elé.
Rengeteg program várja a Művészetek Völgye látogatóit
A jubileumi év meglepetéseinek sora még közel sem ért véget, így érdemes éberen figyelni a fesztivál felületeit, illetve már most bebiztosítani a részvételt az ország legnagyobb összművészeti fesztiváljára. A jegyek elérhetőek a Művészetek Völgye honlapján.
A fesztivál önkénteseket toboroz
Ha valaki nemcsak kikapcsolódna, hanem hozzá is tenne a közösség építéséhez, annak a január második hetétől induló önkéntes jelentkezés a legjobb lehetősége erre, hogy a Völgy csapatához csatlakozzon.