


| Előadó: | Petruska |
|---|---|
| Album: | Metropolita |
| Megjelenés: | 2014 |
| Hossz: | 2:38 |
| Szövegírók: |
Petruska András Babarci Bulcsú |
|
Petruska András Babarci Bulcsú |
|
| Kiadó: | szerzői kiadás |
| Stílus: | Indie |
| Címkék: | Keressük! |

Összebújó házak
Belsejükben fáznak
Reménytörve nézik
A tavasz merre késik
Ki képeslapon látja
Csak a színét bánja
Nem a szívek búját
Való nehéz súlyát
Az égből nyúl a fény
A mélybe késve ér
Tán túl sok a fal
Tán túl sok a felhő
Lenn - a fejekben
Szabad élet ára
Itt más a valutája
A törvényt szükség szabja
Máról a holnapra
Bábuk állnak sorba’
Az utcára szórva
Ki nyújtana kezet
Fillér, garas helyett
Az égből nyúl a fény
A mélybe késve ér
Tán túl sok a fal
Tán túl sok a felhő
Lenn - a fejekben
A szó is sebet ejthet
Mit lélek el nem rejthet
S nincs, ki meggyógyítsa
Írral beborítsa
Ha utam erre járom
Van, hogy én is fázom
Itt még a nap is árva
S nem süt az utcára



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.