


| Előadó: | Wolf Kati |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
|
Sztevanovity Krisztián |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | pop, europop |
| Címkék: | Keressük! |

Mese ringat,
Suttog az erdő,
És hogyha felnősz,
Megérted, hogy félned mért is kell.
Csalnak az árnyak,
S gyöngék a szárnyak,
Hány hamis út van,
S járatlanért jártat ne hagyj el.
Refr.:
Hová hívsz, a mesén túl?
Mintha hóban járnék,
Előttünk a csend vonul,
Messzi némajáték.
Milyen kép, milyen jel,
Súgja, merre fordulj?
Hogy ne bukj el,
Ha menni kell.
Csillag pislog,
Lesnek a fények,
De bárhova lépek,
Nem felejtem, hol visz visszaút.
Távoli tornyok,
Ígérnek otthont,
Hagyjuk a sorsot,
S higgyük el, hogy mégis rajtunk.
Refr.
Ne bukj el, ha menni kell.
Ne bukj el, ha menni kell.
A tágra nyílt világ,
Csalhat még tovább,
De nem ő válaszol,
A helyem hol van, hol?
Refr.
Hová hívsz, a mesén túl?
Mintha hóban járnék,
Előttünk a csend vonul,
Messzi némajáték.
Vigyél el, vigyázz rám.
Arra, bárhogy indulj,
A valóság a mesén túl.



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.