


| Előadó: | Help |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Pap Krisztián |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nézd, hogy ragyog az ég
Madarak szárnyán repülnék
Rég volt, fent az égbolt ilyen szép
Fel, a magasba vágysz
Megint a felhők között jársz
Házak felett vágyak felé szállsz, végre
Nézz az égre, valami szépre, így emlékezel
Úgy jött, mint a felhő, az első szerelem
Nézz az égre, valami szépre, emlékezni kell
Bárhogy fájt, megérte, én sem feledem,
Nem feledem
Nem feledem, nem feledem
Nézd, hogy ragyog az ég
Ma is a város felett még
Rég volt, nagyon rég volt ilyen szép
Az fáj, hogy hideg a szél,
Szavakat másnak születtél
Cél nélküli is mindig repülnék, végre
Nézz az égre, valami szépre, így emlékezel
Úgy jött, mint a felhő, az első szerelem
Nézz az égre, valami szépre, emlékezni kell
Bárhogy fájt, megérte, én sem feledem,
Nem feledem
Nézz az égre, valami szépre, így emlékezel
Úgy jött, mint a felhő, az első szerelem
Nézz az égre, valami szépre, emlékezni kell
Bárhogy fájt, megérte, én sem feledem,
Nem feledem



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart