Előadó: | Nagy Gaby |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Cserháti István Csiga Sándor |
Sáfár József |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Rock |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Kereslek néptelen utakon,
De csak a semmi vár!
Dörögve zúgnak a betonon
Lánctalpas éjszakák...
Falakról bámul az unalom,
Csak a csend szól rám
Csillagok hullnak,
Születnek újak,
És Te messze jársz...
Zöld csillag, kihunyt az égen
A csónak partot ért...
Hideg csendben fekete minden
Legyen az álmod, legyen az álmod szép!
Állok a felnyitott hidakon,
Zavaros víz fölött...
Kereslek túltömött buszokon,
Bezárt ajtók mögött
Állok ott, ahol a szobád van,
Bíbor köd szitál...
Csillagok hullnak,
Születnek újak,
És Te messze jársz...
Zöld csillag, kihunyt az égen
A csónak partot ért...
Hideg csendben fekete minden
Legyen az álmod szép!
Zöld csillag, kihunyt az égen
A csónak partot ért...
Hideg csendben fekete minden,
Legyen az álmod szép!
Legyen az álmod,
Legyen az álmod szép!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik