Előadó: | Szánti Judit |
---|---|
Album: | Szombat éjjel |
Megjelenés: | 1985 |
Hossz: | 3:06 |
Szövegírók: |
Szánti Judit |
Clarke Vincent |
|
Kiadó: | Hungaroton FAVORIT |
Stílus: | pop electro nev wave |
Címkék: | feldolgozás [+] |
Lenézek az ablakon át
Az utca üresen áll...
Miért nem vársz rám?
Tegnap volt, hogy megjöttél,
Ki tudja, hova tűntél?
Miért nem hívtál?
Olykor szükségem van magányra,
De mindig szükség van egy barátra!
És hidd el, így igaz:
Csak te vagy!
Eszembe jut néha a név,
Mit adtam neked még rég...
Milyen szép volt!
Nem éreznél semmit ma már,
Ha újból kimondanám...
Neked szólt!
Olykor szükségem van magányra,
De mindig szükség van egy barátra!
És hidd el, így igaz:
Csak te vagy!
Olykor szükségem van magányra,
De mindig szükség van egy barátra!
És hidd el, így igaz:
Csak te vagy!
Képzeletben hiszem, hogy vársz
Az utca túloldalán!
De csak árnykép...
Bezárt ajtón, ablakon át,
Érzem, hogy most ölelsz át!
Buta játék...(Buta játék...)
Olykor szükségem van magányra,
De mindig szükség van egy barátra!
És hidd el, (Igen!) így igaz:
Csak te vagy!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik