Panic at 'The Background', but I don't hear the sound
The boys are getting higher, they're dancing till dawn
The voice is from our street
There's no place for more feet
Panic is the mood I see, let's have more, let it beer!
Panic at 'The Background', dancing round and round
A Sunday Evening Swindie, that's what I wanna see
Panic at 'The Background' all around and round and round
Panic at the background, with a foolish crazy sound
Panic at the 'The Background', and a band rocks them all
Panic shakes them in and out, there's no place to sleep
Beer is on the floor, and beer is on the wall
Someone made a nice call, so the cops are at the door
The room is just an eyesore, so this is the end of the party war
What's next guys?
Panic at 'The Background' all around and round and round
Panic is the mood I see, and the mood I wanna feel
Panic at the 'The Background', and a band rocks them all
Panic shakes them in and out, there's no place to sleep
Well I'm thinking of a place where we could be together
Where you can drink and chat and smoke and kiss just forever
Where no dogs are allowed and the lights are green
And if you're lucky you can see the ghost of James Dean
Where the music is loud and the beer is cold
A place where you can boogie till you’re getting old
Well „The Background” seems so good to me
So it’s the only place where I want to be.
But someone broke the rules for fun
Who will pay for what they've done?
God speed gentleman, the court waits for you!
Panic at 'The Background' all around and round and round
Panic is the mood I see, and the mood I wanna feel
Panic at the 'The Background', and a band rocks them all
Panic shakes them in and out, there's no place to sleep Pa-pa-pa-pa-panic.
Immár a tizenötödik Campus Fesztiválra készül Debrecen
Ebből az alkalomból szinte napra pontosan 12 évvel az első látogatása után Marcus Füreder, azaz Parov Stelar visszatér a debreceni Nagyerdőre. Az 1920-as évek jazzhangzását elektronikus zenével vegyítő ‘electroswing’ stílus elsőszámú úttörője zenekarával, július 21-én érkezik a jubileumi Campusra.
Ausztria legismertebb művészének külföldi karrierje Magyarországon indult el, azóta évről-évre eljön hazánkba, ráadásul nem először jár Debrecenben, 2011-ben már a fesztivál nagyszínpados fellépője volt. A Campusra látványos, vizuális élményekben gazdag, lélegzetelállító műsorral készül, melyhez tökéletesen eredeti és összetéveszthetetlen hangzás, jellegzetes zenei világ párosul majd.
Ezzel kialakult a Campus idei nagyszínpadának headliner-sora, Parov Stelar mellett a német sztár-dj Robin Schulz, valamint a sanzon, a jazz és a soul stíluskeverékében utazó francia díva, ZAZ is az idei fesztivált erősíti. Mindkét előadó listavezető, slágereiket milliók követik és hallgatják világszerte, Schulz július 20-án, míg Zaz július 22-én lép fel a fesztiválon.
A világsztárok mellett néhány további izgalmas nemzetközi előadó neve is nyilvánossá vált
A Campuson lép fel André Tanneberger - közismert nevén ATB - a német DJ fenomén, aki a '90-es évek óta folyamatosan a nemzetközi elektronikus zenei szcéna elitjébe tartozik. Jön Kelet-Európa legőrültebb rappere, az észt származású Tommy Cash, az ukrán stoner-rock ikon Stoned Jesus zenekar, a technot élő hangszerekkel és pszichedelikus rockkal és blues-zal vegyítő angol Kerala Dust, valamint
a dance-díva Minelli, aki 2021-ben a ’Rampampam’ című slágerével azonnal feliratkozott a nemzetközi slágerlistákra.
A Campus Fesztivált idén tizenötödik alkalommal rendezik meg, a jubileumi évre a szervezők számos extrával és meglepetéssel készülnek. A hat legnagyobb zenei programhelyszín felhozatala immár napi bontásban elérhető, ebből is kirajzolódik, hogy
a Campus a legváltozatosabb és legbevállalósabb zenei kínálatú fesztivál lesz, amely a populáristól az undergroundig minden ízlést kielégít.
Tavalyhoz hasonlóan önálló színpadot kap a Z generáció kedvenc stílusirányzata, a hiphop, a rap és a trap világa. Egyedülálló módon kiemelt helyszínen várja a látogatókat a rock- és metalzene a hazai színtér állócsillagaival, élő rock-, metal- és blueslegendákkal és új tehetségekkel.
A csemegékben bővelkedő zenei kínálat mellett az egyéb művészeti ágak iránt érdeklődők sem fognak unatkozni, összesen négyszáznál is több program szerepel a kínálatban.
A 2023. július 19-én kezdődő jubileumi rendezvény négy este páratlan nagyerdei környezetben, az ország legjobban felszerelt és legárnyékosabb fesztiválhelyszínén várja majd a látogatókat.
A Campus ma már Magyarország egyik legnagyobb nyári kulturális eseménye, amelyre az indulásakor még csak mintegy 27 ezren, tavaly pedig összesen már 116 ezren látogattak el. A rendezvény az évek során folyamatosan bővült. Sokan emlékezhetnek még rá, hogy 2001-ben Vekeri-tó Fesztiválként indult az esemény, majd 2007-ben - elnyerve az Egyetemisták és Főiskolások Országos Találkozójának (EFOTT) rendezési jogát - már sokkal nagyobb léptékben valósult meg a Debrecentől néhány kilométerre található Erdőspusztákon. 2008-ban még ugyanezen a helyszínen, de már Campus Fesztivál néven várta a látogatókat, 2009-ben pedig a Nagyerdőre költözött és azóta a Debreceni Egyetemmel karöltve, Debrecen városának támogatásával (a járványhelyzettel terhelt 2020. év kivételével) minden nyáron egyre több és több ember számára biztosított biztonságos, színvonalas és felszabadult kikapcsolódási lehetőséget.
A tizenötödik Campus Fesztivál részletes programja itt.
Kedvezményes bérletek és napijegyek március 31-ig itt.