


| Előadó: | Ivan & The Parazol |
|---|---|
| Album: | Mama, Don't You Recognize Ivan & The Parazol? |
| Megjelenés: | 2012 |
| Hossz: | 2:14 |
| Szövegírók: |
Vitáris Iván Balla Máté Beke István Simon Bálint Tarnai János |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Guilty or innocent
it depends on who you are!
Taking the pills
looking out of a new car
Wherever you are
They just ask the same
How can you do that?
The brand is your name
Hitmakers I wanna try your life
The booze is free and every town is your wife
You got it all, so burn the borders down
Just drive on the route and get another round
Oooh, oooh
Where is your guitar?
It’s lying ont he backseat
Give him a word
From a rock n roll world
The song will be ready
Till you count to three!
How can you do that?
Your heart is the key.
Hitmakers I wanna try your life
The booze is free and every town is your wife
You got it all, so burn the borders down
Just drive on the route and get another round
Oooh, oooh
Burn the borders down! How can you do that?


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.