Előadó: | Dávid Sándor |
---|---|
Album: | Csak egy tánc volt |
Megjelenés: | 1992 |
Hossz: | 3:00 |
Szövegírók: |
Szécsi Pál |
Szigeti Ferenc |
|
Kiadó: | Kadencia |
Stílus: | lírai sláger, pop |
Címkék: | élet, életérzés, elmúlás, fájdalom, feldolgozás, múltidéző, remény, szerelmes [+] |
Fáj, amit mondtál
Fáj az a szó
Úgy fáj, hogy csak voltál
El sem mondható
Hát várj, még várj, csak egy szóra
Várj kedvesem
Hát várj még egy csókra
S én elmegyek csendesen
Könnyek, férfi könnyek, tudom szégyen
Szenvedek, megtört a fájdalom
Úgy fáj még, hát várj még (óóó)
Ha van még benned szánalom
Könnyek, férfi könnyek, tudom szégyen
Szenvedek, megtört a fájdalom
Úgy fáj még, hát várj még (óóó)
Ha van még benned szánalom
Úgy sír, nagyon sír most a hangom
Úgy sír a világ
Úgy sír most a hangom
De nem haragszom rád
Csak fáj, nagyon fáj, amit mondtál
Úgy fáj az a szó
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik