Előadó: | UFO |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Orbán Tamás Jakab György |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
BONJOUR DOKTOR LOVE
KARIBI PARTY VAN A MÓLÓNÁL
VAGY GOODBYE ANGOLUL
HOVA LETT A NAPOLAJAM DOKTOR ÚR?
(3x)
A szövegíró hülye. És ez itt a lényeg
A könyökömön jön ki a téma, de tényleg.
Hogy a nők,meg én,meg goodbye meg bonjour
Tudom ez a sláger, de már ettől vagyok rosszul
A párizsi lány után minek ez az angol?
Már unalmas a téma és totál lehangol
Ha szövegíró valaki ,írjon mindig másról
szomorú a helyzet, ha csak önmagáról másol
Unják a srácok, unják a lányok
Mondjak én is valamit?
A refréntől hányok!
Pláne ha jön a rap szöveg
A gondolat a fejembe,nem üt szöget
Mindig csak a csajok és mindig csak a szerelem
és mindig csak a party,pedig nem is nagyon szeretem
A Dr Love-val is már tele van a fejem
Hagyjatok már békén, nem is ez a nevem!
BONJOUR DOKTOR LOVE
KARIBI PARTY VAN A MÓLÓNÁL
VAGY GOODBYE ANGOLUL
HOVA LETT A NAPOLAJAM DOKTOR ÚR?
(4x)
Én azért lettem rapper, hogy csípjenek a csajok
Bár alapjában véve nagyon bizonytalan vagyok
Vagy nem is nagyon, csak ici picit lehet.
De igazából erről is a jó anyukám tehet
Ha rám köszön egy bombabébi, jön az első hiba.
Csak az jön ki a torkomon: Béla vagyok,szia!
De nem is ez a nevem, nem is vagyok doktor.
De annyiféle énem van,hogy megkeverem sokszor.
Ünnepelt sztár vagyok,éltet a tömeg
országos a dallam és országos a szöveg
Tekerem a vakerem ,bár veleje nincsen
de felállított hajam csak az egyetlen kincsem
Irány Párizs, ma elutazunk újra
Csak tíz deka parizert hoztam el az útra
Szívemben érzem a szerelmi lázat
Szerelemdoktor, ez a XX.század.
BONJOUR DOKTOR LOVE
KARIBI PARTY VAN A MÓLÓNÁL
VAGY GOODBYE ANGOLUL
HOVA LETT A NAPOLAJAM DOKTOR ÚR?
(2x)
Egy parti séta közben megöl a vágy
Fogom a karod és érzem mennyire lágy
A szerelem tengerében csónak a szívem
félve kérlek, ne jöjj még apály!
BONJUOR DOKTOR LOVE
KARIBI PARTY VAN A MÓLÓNÁL
VAGY GOODBYE ANGOLUL
HOVA LETT A NAPOLAJAM DOKTOR ÚR?
(3x)
A világhírű izlandi énekesnő, Björk Cornucopia (Bőségszaru) című koncertfilmjét láthatja a közönség május 16-án az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
A filmet 2023 szeptemberében a lisszaboni Altice Arénában rögzítették élőben, miután Björk négy éven át járta ezzel a különleges előadással a világot.
A látványos színpadi produkció során az izlandi sztár a korai, kilencvenes évekbeli, poposabb lemezeitől kezdve a későbbi kísérletező albumaiig (Utopia - 2017, Fossora - 2023) adott elő dalokat.
A koncerten különleges hangszerek szólalnak meg, köztük mágneses hárfa, körfuvola, alufon és zengetőkamra.
Színpadra lép a multiinstrumentalista Bergur Thórisson, Manurah Delago ütőhangszeres, a VIIbra fuvolaszeptett, Ha Buck és Kati Buck hárfás is.
A digitálisan animált mozgó hátterek modern laterna magicát vetítenek az élő zenéhez, a 21. századi VR látványvilágot egy 19. századi színház pompájává varázsolva, amit a Dolby Atmos térhangzás tesz még nagyobb élménnyé.
A filmet Ísold Uggadóttir rendezte, maga Björk pedig a hang- és vizuális kreatív rendezést vállalta. James Merry volt a vizuális kreatív társrendező, az eredeti animációk Tobias Gremmler munkái. További közreműködők: Andrew Thomas Huang, Gabríela Fridriksdóttir, Pierre-Alain Giraud, Nick Knight, Warren Du Preez és Nick Thornton-Jones.
Minden idők egyik legkarizmatikusabb és legtitokzatosabb alternatív popsztárja (született Björk Gudmundsdóttir) a nyolcvanas években számos izlandi rockzenekarban (Tappi Tíkarrass, Kukl, Sugarcubes) énekelt, a szélesebb közönség azonban első szólólemeze, az 1993-ban megjelent Debut kapcsán figyelt fel hangjára.
Azóta még kilenc saját albumot adott ki és készített filmzenéket is. 2000-ben a cannes-i fesztiválon a legjobb színésznőnek járó díjat kapta Lars von Trier Táncos a sötétben című filmjében nyújtott alakításáért. 1995-ben Magyarországon is fellépett a Petőfi Csarnokban.