


| Előadó: | RTM |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | rap , hip hop |
| Címkék: | Keressük! |

RTM All Starz 3, Mr.Busta bemutatja,
Real Trill Music megint, Figyeld ezt Kamion Flow,
Redone, Awful, Fülke, D.Nero, Flex, Farkasok bejbe,
Jé ! Meg az AK ! Figyeld ezt ! És!
[Kamion]
Húsz tizennégy még mindig nem ülök fel trendeknek,
Nem is bánom hogy nemlettem kedvenc rap,
Amíg ti plasztikot én klasszikot rakok,
Nem egy mai köcsög, egy hardcore pali vagyok,
Szakad az ég szopik a kék igaz a szó szakít a flow
Kamion a.k.a. fifty zero zero,
Én mar csak gurulok nem számolom a lájkokat
Értelmetlen számokért, nem adok számokat !
[Hiro]
Egyben van a csapat, mikor jön felénk az attack,
Meg nem akad mindig babérokat arat,
RTM a logó mó lobog a lobogó,
Mi nem fékezünk le hiába van sorompó,
Sokan próbálnak mocskolni,
De most biztosíton az AK-m ki,
Mer' a gyűlölete sátáni,
Itt a Hiro 26 a Surányi !
[Flex]
Még ugyan úgy nullán, de még mindig büszkén,
Mezitláb sétálok mindegyik tüskén,
Harmadik éve a kiadóba',
A szavamat az utca igazolja,
Nem változom testvér,
Ugyan az a kölyök vagyok kit meg ismertél,
Tedd a fülest fel hallgasd a real zenét,
Eredeti előadóból nekünk nincs elég.
[D.Nero]
Refrén
Gyerünk Magyarország hadd lássam a kezeket fenn a magasban,
beleremeg a világ ahogy a tűz a szivünkben másokat is felbuzdít,
Magyarország itt minden héten háború,
De nekünk nincs ami fáj mer' az RTM rég hozzáedződött már.
[Fülke]
Na halló, itt a telefonos Sala,
A te rappednek beefednek szlengednek kapa,
(Jaja)
Kislány irigy a te kampid,
És igen dagadt vagyok mert megeszek minden ratyit,
(Háló háló háló)
Itt a telefonos Trick, régen akik biztatnak mindengyik már szid,
Szopd ki ! Meghaltok a techtől,
Igen vékony vagyok mert hányok a szar raptől.
Kifogás az van, nektek szar zene is van,
Szuka minden rapp sztár és az RTM a kan,
Fél éve gengszter most meg sírtok a zenében,
Én meg téged baszlak szét az enyémben,
Cowboy vagyok báttya és a vadnyugatot hozom,
Wa-wild west mident habisztinek tolom,
Holérdekel, nemtagadom a pávákat én oltogatom,
RTM négy éve és a fékeket szét baszom !
[D.Nero]
Refrén
Gyerünk Magyarország hadd lássam a kezeket fenn a magasban,
beleremeg a világ ahogy a tűz a szivünkben másokat is felbuzdít,
Magyarország itt minden héten háború,
De nekünk nincs ami fáj mer' az RTM rég hozzáedződött már.
[AWFUL]
Az RTM-ben nyomom én már 4 kibaszott éve,
Míg a lapot írtam te még nem is voltál képbe,
Aki velem kezdte a célba menyi ért be,
Hogy haladok előre mesziről menyi nézte,
Pedig közel voltak nagyon is közel,
Ma meg már nem is köszön, nem is kezel,
Ilyen az élet, mehetek célnek,
De attól nem tudsz repülni hogy felkapott téged.
[Giajjenno]
Nem is értem more hogy minek erőlködtok,
Töltött cigit szívok száraz kenyérel a pörköltöt
A ködmönömre köpködtök buzik,
Még is én vagyok Giajjenno te meg Suzi,
Kidurrant lufi
Mért fáj hogy RTM van hátamra varrva,
Surány tábla lett a porom menj az utca végen balra,
Figyeld a stylot ez a dzsango meg a flow,
Mikor bekopogok Báttya eltüntök mint a diktafon !
[RedOne]
Veszélyes környek, veszélyes srácokkal,
Komárom Esztergom megye tele van Vácottal,
Miszter 46 visszatért,
Akikkel mentek fohászkodnak Istenért,
Még mindig bereng a brigád,
Ilyen meg olyan de mi indítottuk el lavinát,
A jó szív kivérzett a keselyük gyülnek,
Minden nap harc de a helyünkre nem kerülnek.
[D.Nero]
Refrén
Gyerünk Magyarország hadd lássam a kezeket fenn a magasban,
beleremeg a világ ahogy a tűz a szivünkben másokat is felbuzdít,
Magyarország itt minden héten háború,
De nekünk nincs ami fáj mer' az RTM rég hozzáedződött már.
[Mr.Busta]
(Hölgyeim és uraim, mikrofon mögött Miszter Reall Trill Big Boss Busta!)
A kenelemet eresztem a rosszakat szúrom,
Már nem szarok be ha kicsit megcsíp a hugyom,
Ülök egy puffon kényeztet a muffom
Már túl vagyok rajtatok kidobtam a sluffom,
Bang e bang bang név nélkül teng-leng,
Oltok be mindenkit, akasztom a szervert,
Úgy megy mindenki szépen a kútba,
Hogy háromszor a ludas matyi jól megszúrta,
Meg mosolyogtat lassan minden Crew,
Kukuriku tudom nemkell a kiadom oh ho,
RTM szektor, boss like a boss ja,
Boss mint a főnök a rap Cosa Nostra,
Eszek iszok, előre a medvére,
Mondtam múltkor hogy rábíztam a kecskére
Nem számít senki rapp pitit edd ki
Csiri biri mc ez a miszteres kifli.
[D.Nero]
Refrén
Gyerünk Magyarország hadd lássam a kezeket fenn a magasban,
beleremeg a világ ahogy a tűz a szivünkben másokat is felbuzdít,
Magyarország itt minden héten háború,
De nekünk nincs ami fáj mer' az RTM rég hozzáedződött már.



Nem történt előrelépés a Sziget Fesztivál jövőjének ügyében, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán többség hiányában nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvényhez kapcsolódó közterület-használatra irányuló hatósági szerződést közös megegyezéssel szüntesse meg.
FRISSÍTÉS
Magyar Péter közösségi oldalán az alábbiakat osztotta meg 2025. október 30-án délelőtt:
- Gerendai Károllyal abban maradtunk, hogy jövőre találkozunk a Sziget Fesztiválon.
Az eredetileg javasolt 2035-ös visszafizetési határidő helyett a Fesztivál az alábbi bontásban fizeti vissza a fővárostól kapott díjkedvezményt: 2028-ban 33%, 2029-ben 33%, 2030-ban a fennmaradó részt.
- Minden magyar fiatal megkapja a diákkedvezményt, aki kiváltja a BudapestGO-t
ui.: igenis lehetett olyan megoldást találni, hogy a főváros a közpénzek gondos gazdájaként járjon el és a Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legsikeresebb magyar kulturális és zenei rendezvény legyen - fogalmazott a Tisza Párt elnöke.
Nem lesz jövőre Sziget Fesztivál - nem lesz jövőre Sziget Fesztivál?
A Sziget Fesztivál jövője azután vált bizonytalanná, hogy a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a főváros és a Sziget közötti megállapodás felmondását, amiről október 13-án számolt be Karácsony Gergely.
Az alapító Gerendai Károly igyekezett megmenteni a fesztivált
Még aznap kiderült az is, hogy a Sziget Zrt. tulajdonosai felvették a kapcsolatot a fesztivál alapítójával, Gerendai Károllyal, lehetőséget kínálva arra, hogy a rendezvény ismét vele folytathassa működését.
A Karácsony Gergely főpolgármester jegyezte előterjesztést a testület a képviselők 13 igen szavazata és 19 tartózkodás mellett nem fogadta el. A voksoláskor a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt képviselői tartózkodtak, Barna Judit (Tisza Párt) nem szavazott.
A Sziget 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak
- A Sziget fontos kulturális érték, turisztikai attrakció, ami a főváros gazdaságát is befolyásolja - fogalmazott Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a napirend vitájában.
- A fesztivál addicionális költségeiről kevés szó esik: a rendezvény 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak, de például 200 millió forint iparűzési adót fizet a szervező, aminek 54 százaléka a fővárosnál marad, 46 százaléka a kerületeké, de jelentős a gyógyfürdők és a Budapesti Közlekedési Központ többletbevétele is ebben az időszakban
- részletezte
- A Sziget Budapest egyik kulturális- és exportterméke, és kiszolgálja a helyi fiatalokat is. A budapesti gazdaság szempontjából olyan, mintha itt gyártott baracklekvárt exportálnánk. A fővárosi képviselőknek felelősségük van a nemzetgazdaság egészéért és a fővárosi szereplők prosperitásáért és üdvözölte, hogy az előterjesztésbe belekerült a javaslatuk budapesti fiataloknak nyújtandó kedvezmény is - hangsúlyozta
Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon
- A Sziget Fesztivál megmentése Budapest érdeke és Gerendai Károly óriási személyes kockázatot vállal, és a közgyűlésnek is kockázatot kell vállalnia, mert nincs szuperbiztonságos út
- tette hozzá Tüttő Kata (MSZP).
- Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon, csak abban van véleménykülönbség, ez miként történjen. Nincs akadálya annak, hogy Gerendai Károly megvegye a 2026-ra közterület-használati engedéllyel rendelkező céget, ebben az esetben semmi nem akadályozza a fesztivál megrendezését - mondta Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője.
- Ha a közgyűlés hozzájárulna a jelenlegi szerződés megszüntetéséhez, a főváros elesne az abban rögzíttet bevételről és felmerülne a hanyag kezelés vádja, hiszen lemondanak egy jogos bevételről egy magánbefektető javára, ezt pedig nem támogatják. A módosító javaslatunk lényege, hogy mivel a bevétel nagy részét az állam realizálja, kérjék meg az államot, térítse meg a főváros kieső bevételét. Vállaljuk, hogy a Tisza-kormány jövőre ezt a pénzt oda fogja adni a Sziget támogatására - jelezte
Nem kockáztatták Budapest pénzét
- Nem kockáztathatjuk a budapestiek pénzét, nem adhatjuk mindenféle garancia nélkül oda egy olyan amerikai társaságnak, amelynek tavaly 7300 milliárd forint árbevétele volt. Ahogy lesz garancia, biztosíték, hogy a budapestiek megkapják azt, ami nekik jár, örömmel bólintunk rá a folytatásra - mondta
- A jelenleg hatályos közterület-használati szerződés felbontása esélyt ad arra, hogy legyen Sziget és legyen bevétel.
Ha nincs egyetértés a frakciók között abban, hogy kapjon még egy esélyt a fesztivál, akkor tiszta lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem próbálkozom tovább.
Sajnálom, ha kampánytémaként elvérzik a lehetőség, hogy folytatódhasson a Sziget. Azt kértem a képviselőktől, mutassák meg, hogy legalább ebben egyet tudnak érteni - emelte ki Gerendai Károly.
A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. Úgy fogalmazott, hogy bezárult egy ajtó.
- Akkor hát nem lesz Sziget. Nem lesz fővárosi bevétel, a nemzetgazdaság is elesik több tízmilliárd forinttól és a budapestiek is a kedvezményektől. Ez mind nem lesz, mert a két legnagyobb fővárosi frakció, a Tisza és a Fidesz így döntött. A szerdai Fővárosi Közgyűlés annyiban biztosan különbözik az eddigiektől, hogy immár konkrét kárt is okoznak Budapestnek - írta Facebook-bejegyzésében Budapest főpolgármestere.
- Fontos lesz, hogy levonjuk majd ennek a (nem) döntésnek a tanulságait, hogy legyen szembesülés és szembesítés is, hogy mit mond el mindez a felelősségről, a kormányzóképességről, az alázatról, a szakértelemről, a bizalomról és úgy általában, ennek a városnak és az országnak a jövőjéről. Mára tőlem csak annyi: megpróbáltam, megtettünk mindent, sajnálom - zárta bejegyzését Karácsony Gergely.
Fotók: Sziget Fesztivál
Forrás: MTI