Előadó: | ULTRAVALÓ |
---|---|
Album: | Mikrofonpróba EP (2014) |
Megjelenés: | 2014 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Ivády Levente Ivády Vajk Attila |
Ivády Vajk Ivády Levente |
|
Kiadó: | szerzői kiadás |
Stílus: | pop-funky |
Címkék: | Keressük! |
Túl vagyok rajtad most már
Folyton csak piszkáltál
Mindig csak vádaskodtál
Megtelt a pohár
És könny és vér van benne
Elfogyott minden lecke
És semmi gond nem lenne
Ha nem lennénk benne
Már téged látlak, nem csak a képeket
És a célok megmutatják a lényeget
IGEN, TÚL VAGYOK RAJTAD VÉGRE
HISZEM, TUDOM, ÉS ÉRZEM IS MÁR
AZ MILYEN, HOGY TE MÉG HINNI TUDSZ BENNE
MONDD, MINEK HÚZOD, HA MÉG NEKED IS FÁJ
Rap:
Amit befogadni képes voltál, én azt mind-mind odaadtam
És amit adni tudtál -mondhatom- azt is jól megkaptam
Csak harsogod ellentmondást nem tűrve, szerinted mi a mérce
Nem tudom más életét élni, ha belegebedek, akkor se
Rossz volt a választás, de semmi gáz, ha el tudjuk fogadni
Engedd el te is, legalább egy kicsikét hadd tudjalak még tisztelni
Hogy a szavaimat átérezd, még élned kéne pár évet,
nem látok, csak különbségeket- nincsen már dolgunk egymással: érted?
Tévedés volt, de kellett
Elmentünk egymás mellett
Sajnos az lett a helyzet
Hogy ennyire tellett
Mé'rt pont neked kéne tetszenem?! (nem-nem)
Kész- én most adtam fel, azt hiszem (végeztem)
IGEN, TÚL VAGYOK RAJTAD VÉGRE
HISZEM, TUDOM, ÉS ÉRZEM IS MÁR
AZ MILYEN, HOGY TE MÉG HINNI TUDSZ BENNE
MONDD, MINEK HÚZOD, HA MÉG NEKED IS FÁJ
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik