


| Előadó: | ManGoRise |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Bartha Ákos |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Refr:
Ezt vedd fel
Szavunk érjen az égig fel, hogy az is hallja aki idefele tévedt el.
Egység szövetség, bekeretezettség.Együtt nevetek az élettel.
Vers1:
Mi leszek ha nagy leszek?
Szólt százezerszer ugyanaz a kérdés.
Nehéz most a sóhaj, nehéz a kilégzés.
Féltés, hogy eltévedek odafele.
Nyugodj meg hát édesanyám azt hiszem én majd elbírok vele.
Színjátékban soha részt nem veszek ígérem, ha csak nem az a
célom, hogy akit szeretek az a jelenetből kilépjen.
Inkább önmagaként húzzon közel magához egy szóra.
Hiszen minden olyan gyors, néha meg örök élet egy óra.
Mégis zakatol minden percben az öntudatos lételem.
Nem ment el az eszem csak repít a képzeletem.
Minek mindig volt jobb ötlete mint a televíziónak.
Szürreális, mégis úgy érzem én megtaláltam máris.
A mondatnak a végét.Minek az eleje,az hogy akarom.
A vége pedig szimplán csak annyi, hogy szabadon.
Szinopszisnak hihető, ha vázolom a terveim,közben mások nem csak hitetlenek,de tagadják az elveim.
Pedig nem mondok én többet, sem bonyolultabbat annál, minthogy működik ha összefogunk, hisz nincs erősebb fonál, mint az értelem.
Hiszem azt, hogy egyszer majd átélhetem, hogy minden egyes ember együtt tüsténkedik ezen, hogy az elnyomást mi tőletek kap engedélyt hogy öljön, együtt kerítjük majd kézre várja a mentális börtön.
Nekünk meg nem lesz más dolgunk mint élvezni azt, ahogyan vigyáz ránk a tudatosság míg alszunk majd virraszt.
ref.:
Ezt vedd fel
Szavunk érjen az égig fel, hogy az is hallja aki idefele tévedt el.
Egység szövetség, bekeretezettség.Együtt nevetek az élettel.
Vers2:
Szószátyárok százezrei P I M P módjára, "gengszterkednek" pedig a reppjük vagy nem hoz a konyhára, vagy hoz de mit sem ér mikor a hírük visszaér szaladnak a vargához egy maréknyi tiszteletért.
Én zenész ember vagyok.
Hiába nem mondok nagyot, de azt tudom ez a játszótér nekem annyi mindent adott, hogy így célba érek egyszer míg bennetek csak a vegyszer na meg a valóvilág vízhangja mi nyomott hagyott. Egyszer majd felüdülve visszagondolok erre, mikor a beat-ek hátukra vettek fejek bólogattak szerte.
Várom azt a napot mikor nagy tömegeknek tűnik fel, hogy amit a faktor kitermel az a megasztárban tűnik el.
Tudni kell veszíteni meg nyerni is ezerszer.
Te döntöd el a porból milyen rímeket emelsz fel.
Nem vagyok híres, sem tehetősebb ember.
Mégis tudom mik az értékrendek, az eszem nem veszett el. Barázdák mentén szaladok tova ezen a mezsgyén.
Nem állíthat meg semmiféle média szülte agyrém, hisz az fülel most csak ide kinek azért dobog a szíve amit Dannona köztudottan a semmiből épített fel.
Szeretet, tisztelet, meg becsület.
Nem lobog a szemem vérben, nem vezet engem a vatikáni feszület. Nem hiszem hogy mészárlással közelebb kerülhetünk az úrhoz. Szerinted végletes vagyok, szerintem a bigott ember túloz.
Ezt vedd fel
szavunk érjen az égig fel
hogy az is hallja aki idefele tévedt el Éj
Egység szövetség, bekeretezettség
együtt nevetek az élettel



A magyar kultúra napján NKA Hangfoglaló Minifeszt címmel különleges zenei eseménnyel várja a közönséget a Petőfi Kulturális Ügynökség.
Január 22-én 19 órától az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Induló Előadói Alprogramjának 12 idei támogatottja lép színpadra a Turbina Kulturális Központ három koncerttermében.
Az ingyenesen látogatható eseményen a közönség egyetlen este alatt fedezheti fel a legújabb magyar előadókat: különböző műfajok, hangzások és zenei világok váltják egymást, valódi fesztiválhangulatot teremtve.
12 előadó – 156 pályázó közül kiválasztva
Az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma 2014 óta működik a Nemzeti Kulturális Alap keretében, a Program megvalósítását és szakmai koordinációját a Petőfi Kulturális Ügynökség részeként működő NKA Hangfoglaló Programiroda végzi.
A program célja
A hazai könnyű-, jazz- és világzene támogatása pályázati felhívásokon keresztül, többek között induló előadók, zenekarok hang- és képfelvételei, turnék, nemzetközi együttműködések, podcastok és könnyűzenei média támogatásával.
Az idei, immár 12. alkalommal meghirdetett Induló Előadói Alprogramra 156 pályázat érkezett.
A jelentkezők hang- és képanyagait egy 80 fős szakmai zsűri bírálta el, melynek tagjai zenei szakemberek, könnyűzenei menedzserek, kulturális szervezők, televíziós- és rádiós szerkesztők, producerek, hangmérnökök és zeneszerzők voltak.
A kiválasztási folyamat második körében a továbbjutók többnapos, személyes meghallgatáson vettek részt – közülük került ki az a 12 előadó, akik 2026-ban támogatásban részesülnek.
Egyéves szakmai támogatás és országos jelenlét
Az NKA Hangfoglaló Program korábbi résztvevői közül több, a nagyközönség előtt ma már ismert előadó és zenekar került ki, többek között a Platon Karataev, a Margaret Island, az Aurevoir. és CoLee.
2025 nyarán az NKA Hangfoglaló Fesztivál Roadshow keretében
• 115 fesztiválkoncert valósult meg
• 16 hazai és külhoni fesztiválon
• 15 induló előadó részvételével
A program előadói olyan meghatározó eseményeken mutatkozhattak be, mint a Művészetek Völgye, a Campus Fesztivál, a Fishing On Orfű, a Paloznaki Jazzpiknik, valamint a külhoni Gombaszögi Nyári Tábor és a Malomfesztivál.
Az idei nyertesek számára az NKA Hangfoglaló Programiroda egy teljes éven át tartó mentorálást biztosít. A támogatás része a szakmai edukáció, a vidéki klubturné, valamint fellépési lehetőség több hazai és külhoni fesztiválon is.
Az idei támogatott előadók
BLMB
Fictional Heat
Franny
Glencz
Helka
Lil 404
Loophia
Mad About Marilyn
Pavilon
Reni & Boka
Telehold
Várhegyutca
A rendezvény a Petőfi Kulturális Ügynökség gondozásában működő NKA Hangfoglaló Programiroda közös szervezésében, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.
Kiemelt kép: Petőfi Kulturális Ügynökség