Előadó: | Kormorán |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szűts István Koltay Gergely |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Úgy hiszem te voltál minden
A tenger s a napsugár
Úgy hiszem nekünk az élet
Nem véletlen találkozás
Amikor jöttél egy este
Zongora szólt, blúzod levetted
Lágyan szelíden, egy szobában csendben
Bújtunk először össze
Nincs más csak a havazás
Nincs más csak a havazás
Nincs más csak a havazás
De ez a mi hónk egy más világ
Jött egy taxis,
Adtam neki egy verset
Így mondta késő már
Mert valaki fentről
Másképpen szól hozzánk
Másképpen néz le ránk
S mégis maradj velem
Senki nem tudja
Mi a szerelem
És mégis maradj velem,
Nélküled nem létezem
Nincs más csak a havazás
Nincs más csak a havazás
Nincs más csak a havazás
De ez a mi hónk egy más világ
Hozzám bújsz az ágyban
Súlyos volt a kísértés
Kitöltünk egy sárga csekket,
A jó Isten mindenkit vár
Azt hiszem, evvel a verssel tévedünk
Most nem ez a való világ
Azt hiszem, ha rád nézek,
Tiszta a kép, ami vár
Nincs más csak a havazás
Nincs más csak a havazás
Nincs más csak a havazás
De ez a mi hónk egy más világ
Nincs más csak a havazás
Nincs más csak a havazás
Nincs más csak a havazás
De ez a mi hónk egy más világ
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik