


| Előadó: | EnniHol |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Varga Sándor Erdős László Erdős Attila Vad Róbert |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Itt van az ősz, itt van újra
Őszülök én is, a levelek lehullva
A földre körbe-körbe viszi őket a szél, hamar eljön a tél.
Te is akkor jöttél, te is akkor jöttél, te is akkor jöttél
Mikor be voltam zárva, egy üres szobába
De Istennek hála, nem vártam hiába
Nem én, nem én, nem én
Ref.:
Nézz fel, ott a nap most minden könnyebb,
2 madár, repül most egyre feljebb
A felhők fölé, mozgásuk szép és könnyed
Jól figyelj, igen ezt kaptam tőled én, igen én
Itt van az ősz, itt van újra
Őszülök én is, a levelek lehullva
A földre körbe-körbe viszi őket a szél, hamar eljön a tél.
Te is akkor jöttél, te is akkor jöttél, te is akkor jöttél
Mikor be voltam zárva, egy üres szobába
De Istennek hála, nem vártam hiába
Nem én, nem én, nem én
Ref.:
II:Nézz fel, ott a nap most minden könnyebb,
2 madár, repül most egyre feljebb
A felhők fölé, mozgásuk szép és könnyed
Jól figyelj, igen ezt kaptam tőled :II
Igen én.



A Bohemian Betyars új dala, az Úgy Esett egy váratlan és megható fordulatot hoz a zenekar történetében.
Világkörüli turnéja közben fordul befelé a Bohemian Betyars
A világot bejárt, őrületes energiájáról ismert formáció most egy meglepően intim oldalát mutatja meg – egy olyan pillanatot, amikor a kavalkád helyét a nyugalom, az őrületét a gyengédség veszi át.
A dal különlegessége, hogy ezúttal Kakas (Palágyi Máté) – aki eddig inkább a lendületes, harsányabb számokkal azonosult - eddig igencsak jól titkolt gyengéd, lírai énje kerül előtérbe.
Az Úgy esett egy mélyen személyes vallomás, amelyben Kakas eddig ismeretlen, érzékenyebb oldala mutatkozik meg.
Ráadásul a dal közepén elhangzó vallomás Kakas saját esküvői fogadalmából származik - és amely nagy nevetéseket váltott ki a násznép körében.
A dalhoz készült klip is ebben a szellemben született
A dokumentumfilmes koncepciót Kőrösi Máté rendezővel közösen álmodták meg, akinek a nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Dívák és a Mossuk kezeinket – az eltitkolt kórházi fertőzések nyomában.
Az ötlet alapja az volt, hogy Kakas és felesége, Anna három hónapon át minden nap készítsenek egy-egy rövid videót a mindennapjaikról, amelyekből később egy naplószerű történet állt össze.
A végeredmény Songoro Laurával közösen formálódott mozgóképes naplóvá – egy őszinte, bensőséges képsorozattá, amely Kakas és Anna kapcsolatának pillanatait örökíti meg: egy szerelmi történet mozaikjává.
A szöveg az együttlét apró pillanatait örökíti meg
A hajnalig tartó hallgatásokat, a közös nevetéseket, az egymásban talált nyugalmat. Egy olyan kapcsolat lenyomatai, amelyben a „káosz is nyugodt”, és ahol „még a bú is bájos”. Egy apró, ötletes csavar zárja – érdemes végighallgatni, hiszen „addig-addig kergették a véletlent, míg megtaláltak valamit.”
A zenekar most a személyesebb hangvétel felé kanyarodik
Ennek ellenére a világjáró lendület továbbra is ugyanúgy hajtja őket. Alig értek haza hatállomásos ázsiai turnéjukról - ahol bejárták Kínát és Japánt (Chongqing, Chengdu, Peking, Zhoushan, Shanghai és Tokió), hamarosan indulnak is tovább olyan európai nagyvárosokba, mint Párizs, Valenciennes, London, Bristol, Brighton, Rotterdam, Amszterdam, Berlin, Prága és Bécs.
Miközben a Bohemian Betyars hazai zenekarok közül szinte egyedülálló nemzetközi sikereket ér el, és kontinenseken át zenél ezrek előtt, az Úgy Esett pont az ellenkező irányba fordul: befelé. Egy dal, ami a turnék zaja mögött meghúzódó nyugalmat, az otthon pillanatait, a megérkezést dolgozza fel.
Bohemian Betyars - Úgy esett videó itt.