dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Fegyelmező Részleg: Nem vagyok kispolgár

Fegyelmező Részleg - Nem vagyok kispolgár

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Fegyelmező Részleg
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 7094 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Nem vagyok kispolgár

Nyújtsd a kezed, ha nyújtom kezem
holnap ugyanezt tennéd velem
ha beleesnék a hibába,
hogy cél nélkül élek és hiába

ha kell minden nap veled leszek
ha gondod van akkor is veled megyek
döntsd el mi kell, neked mi jó,
kinek mi rossz, neked mi jó?

reggel amikor felkel a nap
az élet egy újabb esélyt ad,
ébredj fel az álmodból
egyszer élsz, hát csináld jól!

a járt utat, ha kell nyugodtan hagyd
válts hitet, hisz csak így változhatsz
válassz magadnak életcélt
tévesztett őrült téveszmék

Másképp élek én, hiszem, hogy van remény
van más megoldás, mint a sivár világ
nem vagyok kispolgár
Másképp élek én, hiszem, hogy van remény
van más megoldás, nem ez a sivár világ
nyisd ki a szemed és láss!

mondtam már és még mondom neked
ne érdekeljen, ha nem értik meg
csináld mit kell, ne légy gyáva
az álmod végre valóra válhat

jobb ha néha a szív vezet
magával ragad az élvezet
ne tedd azt, amit mások
sivár célok, sivár álmok!

Másképp élek én, hiszem, hogy van remény
van más megoldás, mint a sivár világ
nem vagyok kispolgár
Másképp élek én, hiszem, hogy van remény
van más megoldás, nem ez a sivár világ
nyisd ki a szemed és láss!

Másképp élek én, hiszem, hogy van remény
van más megoldás, mint a sivár világ
nem vagyok kispolgár
Másképp élek én, hiszem, hogy van remény
van más megoldás, nem ez a sivár világ
nyisd ki a szemed és láss!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Szekér Gergő új dala letaglózóan őszinte a háborúról és férfiasságról

Nagy imázsváltozáson esett át Szekér Gergő


Erről tanúskodik vadonatúj dala és klipje, a „Don’t turn around”. Az előadó és dalszerző ezúttal egy olyan, eddig új oldalát mutatja meg, amely tévés szereplései és korábbi szerzeményei során rejtve maradt – talán épp a személyiségében rejlő ellentmondások miatt, melyben egyszerre keveredik a férfias magabiztosság és a társadalmi érzékenység. 


A cinematic pop hangzású újdonság a háború, valamint az emberi szabadság kérdését járja körül.

 

Az X-Faktor, a The Voice vagy A Dal műsorokból is ismert előadó már legutóbbi megjelenésével, a „Toyboy”-jal jelezte új irányvonalát melynek a „Don’t turn around” a mélyebb kibontása.

 

„Gyerekkorunkban menőnek tartottuk, ha pisztolyokkal hadonásztunk. Azt mondták: ‘Ez katona dolog.’ Ma már tudom, egy háborúnak sosincs nyertese. Ez a dal ezt a felismerést járja körül”


– mesélte Szekér Gergő, aki a zenéjében kifejezetten fontosnak tartja, hogy a jó hangzatok és szórakoztatás mellett arra is ügyeljen, hogy mélyebb mondanivalót adjon a hallgatóknak.


 


- „Azt pedig egyáltalán nem gondolom véletlen egybeesésnek, hogy éppen egy ilyen témával fedjem fel azt a férfiasabb oldalamat, amit eddig nem sikerült láttatni. 


Komplex személyiséggel rendelkező férfinak vallom magam és akár a háború témáján keresztül szeretnék abban is állást foglalni, hogy igenis létezik mérgező és egészséges maszkulinitás – és nagy különbség van a kettő között”


- vallja Gergő.

 

A dal hangszerelése az énekes otthoni stúdiójában született meg, a hangzást a Gainlab Stúdió munkatársai, Biksi Gábor és Garay Elza formálták véglegessé. A végeredmény pedig egyszerre súlyos és emelkedett, gépies és érzelmes, tökéletesen illeszkedve a track témájához.





 

A trackhez készült videóklipet Leho Legacy rendezte

 

- „A történet egy jövőbeli katonáról szól, akit már virtuális valóságban képeznek ki az éles bevetések előtt. Viszont mivel egy háború nem népek, inkább hatalmak – legtöbb esetben két ember – között zajlik, úgy adtunk a klipnek egy olyan hangulatot, amely azt érezteti a nézővel, hogy a katona, akit kiképeznek, egyáltalán nem szabad. Ez adja meg azt az ízt, ami a világunk lényegét is tükrözi: nehéz kitörni abból, amit valójában nem is látunk.” - mondta Gergő.


Fotók: Szekér Gergő

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás