dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Havasi Duo: Szép holdvilág volt az este - A mérai halastó (Kolozs)

Havasi Duo - Szép holdvilág volt az este - A mérai halastó (Kolozs)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Havasi Duo
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Népdal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 7884 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szép holdvilág volt az este - A mérai halastó (Kolozs)

Szép holdvilág volt az este,
s ki van a szerelem festve,
kinek kékre, kinek zöldre,
kinek tiszta feketére,
kinek kékre, kinek zöldre,
kinek tiszta feketére.

Szép holdvilág volt az este,
s valaki ült az ölembe',
valaki ült az ölembe',
fekete virágos ingbe',
fekete virágos ingbe',
boros pohár a kezébe'.

-----

kukurucán keresztül
engem szeress egyedül
engem szeress, ne anyádat
én csókolom meg a szádat

-----

A mérai halastó, halastó,
beleestem szekerestő', lovastó',
gyere babám, váltsál ki,
ne hagyjál a halastóban meghalni.

El is mennék én hozzátok egy este,
ha az anyád a kapuba' ne lesne,
de az anyád olyan huncut menyecske,
meghallgatta, mit beszélünk az este.

Zöld erdőben terem a mérges kígyó,
szép leányból lesz a legénycsábító,
jaj, Istenem, de jó annak, ki csúnya,
szegény legény szívét nem szomorítja.

-----

ez a kicsi szegelet megér háromezeret
ez a kicsi mulatság tartana míg a világ
három éjjel három nap kimulatom magamat

Jaj, de szépen néznek minket, áldja meg az Isten őket!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Backstage-túrákkal és minikoncertekkel várja az egyetemistákat a Müpa szeptember 30-án

Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa


Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.

 

A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.



Beck Zoltán Grecsó Krisztiánnal közös előadást tart

Fotó: 30y hivatalos/Sincó

 

A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják


Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.



Mehringer akusztik is lesz

Fotó: Mehringer

 


A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé


A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.



Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes

Fotó: Anima Musicae hivatalos



A nap folyamán a diákok a szakmai séták, a kulisszák mögötti programok, valamint a minikoncertek segítségével élhetik át, milyen az élet Magyarország egyik legjelentősebb kulturális központjában.


A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.


Részletek a belépés kapcsán

 

Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.

 



Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás