dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Elisabeth (musical): Ma nagyot nőtt az árnyék

Elisabeth (musical) - Ma nagyot nőtt az árnyék

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Elisabeth (musical)
Album: Keressük!
Szövegírók: Müller Péter Sziámi
Michael Kunze
Zeneszerzők: Szilveszter Lévay
Kiadó: Keressük!
Stílus: musical
Címkék: feldolgozás [+]
Miről szól a(z) 'Ma nagyot nőtt az árnyék' dalszöveg ?
A dialógusban Rudolf és a Halál beszélget egymással. A Halál azt ígéri Rudolfnak, hogy segít neki, mivel Rudolf fél és sajnálja, hogy tehetetlenül nézi a világ pusztulását. A Halál azt javasolja neki, hogy vegye át a hatalmat önvédelemből. Együtt és a haláltáncosokkal arról énekelnek, hogy az árnyék egyre nő, és úgy tűnik, az emberek nem látják a veszélyt. Végül arra buzdítják Rudolfot, hogy váljon császárrá, és szálljon szembe a végzettel.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 8, összesen 82512 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Ma nagyot nőtt az árnyék

(Halál):
Jó, hogy végre szólhatunk! Lásd,
jó, hogy újból látjuk egymást,
hisz ismersz! Ugye ismersz?

Emlékezz, mint apró gyermek -
arra kértél, ígérjem meg,
hogy többé el se hagylak!

(Rudolf):
Nem feledtem én a képet -
féltem én, s te mindig mondtad,
eljössz, mikor hívlak téged!

(Halál):
No lásd, segítek én!

(Együtt):
Ma nagyot nőtt az árnyék,
de az őrült világ nem lát már!
A patkányfogú jár még,
megy a tánc az arany borjúnál!

Ma nagyot nőtt az árnyék -
ez a vége már, az éjfél közel jár!

(Rudolf):
Fáj, hogy kezem meg van kötve,
látom én, hogy mint megy tönkre,
mint zuhan a pusztulásba az élet -
fáj és félek!

(Halál):
Nincs is ennél néked rosszabb,
hiszen tétlen kell most nézned azt,
hogy Földed elkárhozhat!

(Rudolf):
Ez nekem nagyon fáj!

(Együtt + Haláltáncosok):
Ma nagyot nőtt az árnyék,
jön egy újabb kemény költemény!
Az ördögcsapda jár még
de az ember vak, s így nincs remény!

Hisz fölé nő az árnyék -
közel már a vég,
hát mért nem kiált még?

(Halál):
Mi fog vissza hát?

Hatalom kell neked!
Ragadd meg hát!
Tedd önvédelemből!

(Rudolf):
Mily tett!

(Együtt + Haláltáncosok):
Hisz nagyot nőtt az árnyék,
jogos önvédelem már, csak lásd!

Hisz tudjuk, kész a játék,
s e népség ebből mit sem lát,
de nagyot nő az árnyék -
császár légy, Rudolf,
s a végzet elé vágj!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A 30. palóc búcsút és folkfesztivált rendezik meg Balassagyarmaton

Idén harmincadik alkalommal rendezik meg Balassagyarmaton a Szent Anna-napi Palóc Búcsút, mely az évtizedek alatt folklórfesztivállal egészült ki; a július 24. és 27. között zajló négynapos programsorozat teljeskörű, különleges alkalom a palóc identitás ünneplésére, ahol népzene, néptánc, kézművesség és vallási hagyományok találkoznak.


A búcsú Magyarország egyik legjelentősebb hagyományőrző eseménye, Nógrád vármegye legszebb népünnepélye, a fesztivál teljes képet nyújt a régió kulturális gazdagságáról.

 

A rendezvény csúcspontja a vasárnapi népviseletes búcsújáró menet és a szabadtéri ünnepi szentmise, amelyre több ezer látogatót várnak.

 



A rendezvény nemcsak a palócság, hanem a magyar kultúra ünnepe is, "örökség, amely él és közösséget teremt, rendíthetetlen hit, amely a határ mentén megmutatja nemzeti összetartozásunk erejét".


Az eseménysorozat 24-én, csütörtökön kezdődik a Palóc Múzeumban határtérségi kerekasztallal és borsétával.

 

Pénteken a múzeum szabadtéri gyűjteményében mesejáték várja a gyerekeket, a Jánossy Képtárban kiállítást nyitnak Palócország kézműves kincseiből. Este Kecskeméthy Lilla, Varga Zsolt, Nagy Balázs, Takács Éva Bianka és Chelemen Paula ad közös koncertet Indulj el egy úton címmel a Civitas Fortissima téren.

 

Sebestyén Márta életmű koncertjének a Római Katolikus Főplébánia Templom ad helyet szombat délután, a koncert vendége lesz Andrejszki Judit.


A szombati programban folkudvarrá alakul a Palóc Múzem


Este a múzeumnál tartják a Szent Anna ájtatosságot, amelyen készülnek a búcsúra, a szabad ég alatt imádkoznak a nemzet megmaradásáért, a gyermekáldásért és a családokért.


A Civitas téren a palóc ízek utcája, vásári kavalkád, mesterségek műhelye és palócföldi népi iparművészek várják a látogatókat.

 

Bemutatkoznak a Nemzetközi Dudás Találkozó résztvevői, valamint Palócország meghívott falvai, de bemutatják Magyarország és Szlovákia sokszínűségét és kulturális értékeit is.

 

A Virtus Kamara Táncegyüttes színpadi műsorát a Dobroda zenekar kíséri, majd elkezdődik "Szent Anna szépei" versenye, a palóc lányok és asszonyok viseleteinek vetélkedése.

 

Este a Kerekes Band ad koncertet, a szombati nap táncházzal zárul.



Vasárnap rendezik meg a palóc búcsút Szent Anna tiszteletére

 

A résztvevők a főplébánia templom előtt gyülekeznek 9:30-tól, majd 10 órakor indul a népviseletes búcsújáró menet a Palóc ligetbe. Útközben imádságot tartanak a múzeum szabadtéri gyűjteményében található szandai káponkánál.



 

A 10:30-kor kezdődő, a szabadtéri Palóc színpadon tartott ünnepi szentmisén Udvardy György veszprémi érsek és Turai János kanonok, plébános végzi a szertartást. Közreműködik a balassagyarmati Szent Felicián Kórus, a rimóci rezesbanda, Lőrincz Sarolta Aranka, valamint az Ipoly-mente hagyományőrzői.


Fotók: Palóc Búcsú Facebook

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás