Előadó: | Havasi Duo |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Dombon van a babám,
dombon van a babám
nádfedeles háza.
Akármerre járok,
akármerre járok
mindig odalátok.
Csak dombon ne volna,
hogy ne látnék oda,
hogy ne látnék én el oda, de oda,
szomorú szívemnek,
bánatos szívemnek
százszor könnyebb volna.
Boldog az a legény,
boldog az a legény
kinek van babája,
aki a babáját,
a gyönyörű babáját
a két karjába zárja.
Lám én is így teszek,
százat hitegetek,
de csak egyet
szívből igazán szeretek,
barna legény vagyok,
szeretőt tarthatok,
ahányat akarok.
-----
Nincsen pénzem, de majd lesz,
majd ha Kolozsváron vásár lesz.
Eladom a szürkét, meg a feketét,
ölelem a barna menyecskét.
A sámsoni csárdába'
ott mulat egy betyár magába',
azé' mulat szegény magába,
mer' elhagyta a kedves babája.
-----
Még azt mondja a retek,
hogy én szőkét szeretek.
De hazudik a retek,
mer' én barnát szeretek.
Még azt mondja a murok,
hogy szeretni nem tudok.
De hazudik a murok,
mer' én szeretni tudok.
Ez a kicsi mulatság,
tartana még a világ,
három éjjel, három nap
kimulatom magamat.
Még azt mondja a rigó,
hogy a legény egy se jó.
De hazudik a rigó,
mer' a legény igen jó.
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János