dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Tkyd: Semmi baj

Tkyd - Semmi baj

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Tkyd
Album: Keressük!
Szövegírók: Tkyd
Baranyai Dániel
Németh József
Kalmár Gábor
Zeneszerzők: Tkyd
Kiadó: Keressük!
Stílus: hiphop, rap
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 18286 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Semmi baj

Nem érzek mást, csak azt amit kell
Az alagút végén a nap vakít el
De ez az út visz a jó irányba
Minden jó ember, a jót imádja

Fogd a kezem, ezt érezni kell
Mint az édes életet, éhezni kell

Van aki szereti, mit adni tudok
És ameddig érek, addig jutok
És ameddig élek, ti látni fogtok
És remélem megérted, bármit osztok

Aki változik, nem én vagyok
Te szegény, én a remény, a regény vagyok
Semmi baj

Forog a film, mi meg játszunk benne
De ugyanúgy, mintha máshogy lenne
Pörög az élet, de maradj állva
Mert, a gyönyör az emberek legnagyobb álma

Van az a pénz, ami félre vinne
Ha, az ember a hitében félve hinne
Van az a pofon, ami nem múlik
Mint árnyék a múltban, megbújik

Van az a lány, akire várni kell
Mert ő megad majd mindent, bármi kell
Mert nincs az a kereszt, amit cipelni kell
És, ha alszik a szeretet, ki kelti fel? (One Love)

Semmi baj, volt már rosszabb a múltban
Ha rövidre zárt, mikor hosszabbra nyúltam
Csak lentről lehet feljutni
De, hogy meddig tart az út, azt nem tudni

Mit érsz el, ha a tegnapot siratod
Ami visszahúz jobb, ha kirakod
Én azért nevetek, hogy túléljem
Mert az életet élni kell, úgy vélem

És akkor is nevetek, ha nem látod
Mert a madaram kék, de ezt nem vágod
Mert a szívemben hordom a régi láncot
És a föld alatt tolom majd az égi táncot

Addig tedd fel a kezedet a magasba
Aki velem van, az jöjjön és csapassa
A film végét jobb lenne, ha kivárnád
Mert a film után nem tudod, ki vár rád

Nekem nincsen nagy autóm, meg garázsom
De, ha hallasz megérzed a varázsom
Mert, ha hiszel bennem, én benned élek
Mondd utánam; nem félek

Semmi baj

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

További fejlesztésekre van szükség a Velencei-tó körül az itt élők szerint – derül ki a Kodolányi Egyetem és a HÖOK kutatásából

A Velencei-tó térségében élők 91 százaléka egyetért azzal, hogy további fejlesztésekre van szükség a tó környezetében.




Ez derül ki abból a reprezentatív, 500 fős közvélemény-kutatásból, amelyet a Velencei-tóért indított tudományos együttműködés keretében valósított meg a Kodolányi János Egyetem és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). 


A kutatás célja


A több kutatást és tudományos vizsgálatot is magába foglaló kezdeményezés célja, hogy átfogó turisztikai, szociológiai és demográfiai képet adjon a Velencei-tó térségének helyzetéről. Az első megállapításokat sajtótájékoztatón ismertette Domokos Tamás, a Kodolányi Egyetem elnöke és Budai Marcell, a HÖOK sajtófőnöke.

 

Többek között fókuszcsoportos vizsgálat, kérdőíves turisztikai és szociológiai felmérés, valamint számlálásos turisztikai és demográfiai felmérés is indult júniusban a Velencei-tó térségében


a Kodolányi Egyetem és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) tudományos együttműködésének köszönhetően.


Az elsők között egy 500 fős, reprezentatív telefonos közvélemény-kutatás készült el, amellyel elsősorban azt járják körül, hogy 


miket tartanak az itt élők a Velencei-tó legfőbb értékeinek, illetve milyen fejlesztéseket támogatnának leginkább.


„Célunk az, hogy megismerjük a helyi lakosság véleményét a Velencei-tó környékének állapotáról, annak jövőbeli kilátásairól. A kutatás egyik legfontosabb megállapítása, hogy az itt élők 91 százaléka egyetért: a Velencei-tó térségében további fejlesztésekre van szükség” – fogalmazott a kutatásról szóló sajtótájékoztatón Budai Marcell, a HÖOK sajtófőnöke.


A helyiek a Velencei-tó jelenlegi vízminőségét, biológiai állapotát 5-ös skálán csupán 2,6-ra értékelik, a Velencei-tó környékének jelenlegi szolgáltatásait pedig 3,6-ra.


A megkérdezettek 88 százaléka egyetért abban, hogy a térség fejlesztéséhez egy átfogó tervre van szükség. 


A legtöbben a környezetvédelmi fejlesztéseket, az egészségügy és szociális ellátás javítását, a szabadstrand és a közlekedési infrastruktúra fejlesztését, valamint a turisztikai lehetőségek bővítését tartják a legfontosabbnak. 


A fejlesztések legfőbb előnyei között pedig a munkahelyteremtést, a fiatalok helyben tartását, az infrastruktúra fejlesztését és a turizmus fellendülését jelölték meg.


A kutatásban látható igényekre jelent megoldást többek között a HÖOK által tervezett Fiatalokért Központ is: egy olyan multifunkcionális rendezvény- és szabadidőközpont, amely elsősorban egyetemistáknak és fiataloknak kínálna helyszínt konferenciák, sportesemények és szórakoztató programok számára.


A tervezett beruházás ugyanis tiszteletben tartja a Velencei-tó értékeit, óvja a helyi környezetet, továbbfejleszti a helyi szolgáltatásokat és munkahelyeket is teremt. 


A Kodolányi Egyetem egyetem demográfiai vizsgálatai keretében elkészül a Velencei-tó térségében élő népesség összetételének változásait bemutató tanulmány és a 2050-ig várható népesség-előrejelzés tanulmánya is, amelyek igen fontos információkat szolgáltathatnak a fejlesztési döntésekhez.


A Velencei-tó kiemelt jelentőségű a Kodolányi Egyetem számára, mert történelmi, földrajzi, tudományos és társadalmi szempontból is szorosan kötődik az egyetem működéséhez és értékrendjéhez. Az egyetem székhelye és működési központja Fejér vármegyében található, így a Velencei-tó térsége nem csupán földrajzi értelemben, hanem az intézmény identitásában és kutatási irányaiban is meghatározó szerepet játszik. 


A tó és környezete ideális „élő laboratóriumot” kínál az egyetem számára, különösen azokban a tudományterületekben, amelyek a Kodolányi képzési és kutatási profiljának alapját képezik. 


A turizmus, a környezetgazdálkodás, az ökológia, a regionális fejlesztés és a társadalomtudomány mind olyan területek, ahol a Velencei-tó valós kutatási terepet biztosít.


A Velencei-tó a Kodolányi Egyetem társadalmi szerepvállalásának szimbóluma is


Az egyetem célja, hogy aktívan hozzájáruljon a régió fejlődéséhez, a helyi közösségek megerősítéséhez és a környezeti értékek megőrzéséhez. A tó térségében végzett kutatások, fejlesztési projektek és partnerségek révén az egyetem nemcsak tudományos, hanem társadalmi és gazdasági értelemben is értéket teremt.

A kutatási eredmények elérhetőek az Egyetem honlapján az alábbi linken, illetve a Fiatalokért Központ oldalán.


 

Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás