


| Előadó: | Éberálom |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Körmendi Richárd |
|
Körmendi Richárd |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | alternatív pop rock |
| Címkék: | Keressük! |

Ha jössz, én hallgatok,
A homlokom sem ráncolom
Pedig belül nagyon fáj
Ó ha tudnád, hogy milyen régen vágyom rád
Ilyen ez a lány, ilyen ez a lány
A lábai előtt hever a világ
Legalábbis én legalábbis én
Ha a világ nem elég legyek elég én
Ha mész én maradok
Az arcomon, nyugalom és semmi érzelem
Még csak rá se néztem, pedig milyen
régen vágyom rád
Ilyen ez a lány, ilyen ez a lány
A lábai előtt hever a világ
Legalábbis én legalábbis én
Ha a világ nem elég legyek elég én
Figyeltem, hogy lett a télből nyár
És tudtam jól, hogy másról álmodtál
De vártam, hogy eljöjjön a pillanat,
hogy a szívedhez én is eljussak,
Ó de nem így lett
Elmentél és nem is szóltál
Addig vártam míg végül eltűnt, egy őszi hajnalon.



Idén is várja a családokat hagyományos, ingyenes Advent - Családi délelőttök című rendezvénysorozatára a Nemzeti Színház.
Az ünnepi programsorozat első állomása november 30-án lesz
Négy vasárnapon át - november 30-án, valamint december 7-én, 14-én és 21-én - közös élményekkel, zenés és mesés előadásokkal, valamint kézműves programokkal készülnek a karácsony közeledtére.
A foglalkozások minden alkalommal 10 óra és 13 óra között, december 14-én kivételesen 12 óráig várják a gyerekeket és felnőtteket.
Fotó: illusztráció/Freepik
Az adventi gyertyagyújtást követő előadások 10 óra 45 perckor, december 14-én 10 óra 30 perckor kezdődnek. A programokon készült tárgyakat és díszeket a vendégek haza is vihetik.
A koncertek mellett gyertyaöntés, nemezdíszek készítése és adventikoszorú-készítés is várja a látogatókat.
A Kolompos Együttes ünnepi koncertje és népmesei bábelőadás várja a családokat
November 30-án a Kolompos Együttes Kiskarácsony - Nagykarácsony, december 7-én pedig a Magyar Népmese Színház Karácsonyi Bábos Betlehemes című produkciója szerepel a műsoron.
Karácsonyi meseóra és bábelőadás is lesz
December 14-én a Mese őrzők Mese óra a Karácsonyra hangolva című produkciója, 21-én a Majorka Színház Angyalka című zenés bábelőadása várja a közönséget.
A részvétel ingyenes, azonban előzetes regisztrációhoz kötött. További információ a programokról a https://nemzetiszinhaz.hu/hirek/2025/11/advent-csaladi-delelottok-a-nemzetiben oldalon érhető el.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik