


| Előadó: | IdiotSide |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Barna Balázs Major Eszter Tóth Roland Lapis Botond Gönczy Gergő |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Egyszerű képlet, de valahogy mégis túl nehéz
Ilyen az élet: Ahogy élsz, pont annyit érsz
Sejted már réges-rég, amit mélybe nyomsz,
az végül majd átjár, elrontod párszor még
De nem hinnéd, hogy változni nem fáj
Mondd őszintén, mit is szeretnél, s tedd őszintén!
Refr.
Élj úgy, hogy semmit meg ne bánj,
Hidd el, hogy minden rajtad áll
Az légy, mit a szíved diktál!
Élj úgy, hogy semmit meg ne bánj!
Hidd el, hogy végül félni kár,
Lépj már, hisz minden rád vár
Egyszerű képlet, de valahogy mégis túl nehéz
egy kicsit állj meg, ha úgy érzed szíved túl merész
sejted már réges-rég amit másnak adsz, az végül majd átjár
elrontod párszor még, de ettől szép, s mi fáj végül elszáll
Mondd őszintén, mit is szeretnél, s tedd őszintén!
Refr.
Élj úgy, hogy semmit meg ne bánj,
hidd el, hogy minden rajtad áll
az légy, mit a szíved diktál
Refr. (2x)


Flea, a Red Hot Chili Peppers legendás basszusgitárosa, hosszú szólócsendet követően jelentkezik új anyaggal.
Az A Plea-vel, az első Flea-szólódal 2012 óta, ma vált elérhetővé, egyben megjelent hozzá egy provokatívan kortárs és koncepcionálisan gazdag klip is, amelyet Clara Balzary rendezett.
A dalban Flea visszatér első hangszeréhez, a trombitához, miközben basszusgitáron és éneken is hallható.
Az új anyag elkészítéséhez Flea modern jazz- és kísérleti zene világsztárokat gyűjtött maga köré
Vele zenél Anna Butterss, Jeff Parker, Deantoni Parks, Mauro Refosco, Rickey Washington és Vikram Devasthali. Chris Warren vokálosként csatlakozott és a dal producere, Josh Johnson emellett alt szaxofonon is közreműködik.
Az A Plea üzenete a szeretet, az összetartás és az emberi kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza.
A dal szövege a világ megosztottságát tükrözi
„Vágyakozás egy túlvilági hely után, egy szeretetteljes helyre, ahol kifejezhetem a véleményem és önmagam lehetek. Mindig csak próbálok önmagam lenni.
Nem érdekel a politika aktusa. Szerintem van egy sokkal magasabb, transzcendensebb hely, ahol érdemi párbeszéd folyhat, ami valóban segítheti az emberiséget, és segíthet mindannyiunknak harmonikusan és produktívan élni, egészséges módon a világ számára. Van egy hely, ahol találkozunk, és az a szeretet.”
A videóklip, amelyet Clara Balzary rendezett, lenyűgöző, kortárs, kifejező és koncepcionális. A koreográfiát Sadie Wilking jegyzi, amely nem a megszokott táncnyelvet követi, hanem vizuálisan, operatőri bravúrokkal és érzelmileg is mélyen átélhető élményt teremt, tökéletesen kiegészítve a dal társadalmi és kulturális üzenetét.
Ez a dal előfutára Flea 2026-ban megjelenő, új szólóalbumának a Nonesuch Records gondozásában. A további részletek a jövő év elején várható.
Fotók: Flea/Magneoton