dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Lazy: Búcsúzni kell! (ft. VéBé & Tina)

Lazy - Búcsúzni kell! (ft. VéBé & Tina)

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Lazy
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 11092 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Búcsúzni kell! (ft. VéBé & Tina)

VéBé

óvtalak a rossztól, nevettél minden szar viccen
voltak hibák tudom, elmult ami volt már nincsen
úgy keltem fel reggel, meg tudok változni érted
mikor beértem, te voltál az ki azt mondta hogy mégsem

azt hittük hogy jó lesz, és örökre együtt ketten
felébredtünk az álomból össze tört minden bennem
hülyeségből-viták, mikből nem volt már menekvés
haraggal váltunk el mégse könnyű a felejtés

tudom nem látod hogy fáj, azt mutatom hogy erős vagyok
de nehéz volt ki mondani, hogy mi megtörtént azt hagyom
utánad néztem míg te itt hagytál egyedül
mit neked mondtam régen most minden szó elrepül

búcsúzni kell tudom mert örökké nem tart semmi
de jó volt hinni abban, hogy nem kell egyedül menni
az utunk ketté vált és nem találkozik már többet
mindketten tudjuk jól hogy nem ejthetünk már könnyet

Refrén LAzy & Tina

-Menni kell - hisz nincs tovább, véget ért
-Minden fáj a változás de tudtuk azt hogy eljön
-Mint a szemünkből a könny, hidd el
-Véget ért a mese végleg véget ért az álom
Véget ért amire azt mondtuk örök mostmár látom
Véget értek most a sorok véget a verzék a dalban
Véget ért a fejezetünk végleg búcsúzzunk el halkan
-Hidd el többé nem jön vissza
Mostmár látom minden tiszta
Mostmár látom menni kell, hidd el Búcsúzni kell


VéBé

búcsúzni kell tudom, kimondani ezt még fájhat
nem felejtelek soha, amit mutatok csak látszat
letelt a mi időnk de vissza nézünk a múltba
amit ott hagytunk magunk mögött nem élhetjük át ujra

ha valami véget ér, akkor jön helyette másik
ne bánkódjál semmin mosolyogj mert csak ez számít
ha ennyi volt az egész akkor nem ö volt kit kerestél
lehet hogy szeretted de mégis álmokat el temettél

mindenki azt mutatja, nem érdekli ha vége
de mégis elsirja magát ha egymaga van a trébe
az erőst próbálom játszani de engem is megviselt hogy
ott maradtam egyedül, de felálltam mennyiszer már

nem érdekel semmi, az vagyok aki voltam
belül érzek én is kivül pedig lazát toltam
nem ejthetünk könnyet mert új út indul el
a végére rájöttem hogy búcsúzni kell

Refrén LAzy & Tina

-Menni kell - hisz nincs tovább, véget ért
-Minden fáj a változás de tudtuk azt hogy eljön
-Mint a szemünkből a könny, hidd el
-Véget ért a mese végleg véget ért az álom
Véget ért amire azt mondtuk örök mostmár látom
Véget értek most a sorok véget a verzék a dalban
Véget ért a fejezetünk végleg búcsúzzunk el halkan
-Hidd el többé nem jön vissza
Mostmár látom minden tiszta
Mostmár látom menni kell, hidd el Búcsúzni kell


VéBé

láttam én is fájdalmat búcsúztam már el párszor
mi elmúlt az múlté, az életem csak egy vándor
utoljára még a szemedbe nézek hogy mi fáj?
a mesénknek most lett vége és igy elhalkul a gitár

minden seb be gyogyul, de valaki újra megsebez
és azt éled át megint, amitöl mindenki rettegett
az emlékek kifakultak, nem tudod már hogy mi volt
a neve elveszett már azt se tudod már hogy ki szólt

bele törődtél, hogy vége lett egy álom szállt el
mosolyogj az egészen tesó bánkódnod kár mer
jön majd egy új aki jobb lesz mindenkinél
ha nem becsül meg téged akkor csak ennyit ér

a búcsúzás meg erősít, nem leszel gyengébb ettől
ha kimondják hogy vége , akkor majd minden eldől
vissza nézek egyszer és elindulok az úton
a múltamnak csak intek a bőröndöm tovább húzom

Refrén LAzy & Tina

-Menni kell - hisz nincs tovább, véget ért
-Minden fáj a változás de tudtuk azt hogy eljön
-Mint a szemünkből a könny, hidd el
-Véget ért a mese végleg véget ért az álom
Véget ért amire azt mondtuk örök mostmár látom
Véget értek most a sorok véget a verzék a dalban
Véget ért a fejezetünk végleg búcsúzzunk el halkan
-Hidd el többé nem jön vissza
Mostmár látom minden tiszta
Mostmár látom menni kell, hidd el Búcsúzni kell

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Könnyek a vízben címmel jótékonysági koncertet tartanak az árvíz sújtotta székelyföldi családok megsegítésére

SZEPTEMBERRE HALASZTJÁK AZ ESEMÉNYT

Könnyek a vízben címmel mintegy harminc népszerű hazai előadó összefogásával jótékonysági koncertet hirdettek július 6-ára a Puskás Szoborparkba az árvíz sújtotta székelyföldi családok megsegítésére.

 

Az eseményt a hétfőig tartó másodfokú hőségriasztás miatt szeptemberre halasztják - jelentette be a Szerencsejáték Zrt. szóvivője csütörtökön Budapesten.


A vasárnapra várható közel 40 fokos hőség miatt döntöttek a szervezők a koncert elhalasztásáról



Budapest, 2025. június 1. Nyerges Attila, az Ismerős arcok zenekar énekese (k) a közmédia Petőfi Zenei Díjainak átadásán az A38 Hajón 2025. június 1-jén. Az év koncertje díjat az Ismerős Arcok kapta a Nemzeti összetartozás napja alkalmából Torockón rendezett jubileumi Duna Napokon adott koncertjükért. Balról Nagy Feró énekes, a Beatrice frontembere. MTI/Bruzák Noémi


A Könnyek a vízben segélykoncert várhatóan szeptemberben második felében lesz


Panulin Ildikó ismertetése szerint a döntést megelőzően mérlegelték a megtartással és a halasztással járó kockázatokat. Figyelembe vették, hogy a mintegy 30 fellépőt felölelő zenei program legalább 8 órás lett volna, valamint azt is, hogy a hatóságok ilyen hőségben nem javasolják tömegrendezvények megtartását.


- A Könnyek a vízben segélykoncert várhatóan szeptemberben második felében lesz, a pontos időpontról később adnak tájékoztatást - mondta a szóvivő.


A rendezvényhez kapcsolódó adományozó akció tovább folytatódik


Ennek részeként a Szerencsejáték Zrt. azonnali 100 millió forintos támogatást nyújt az Ökumenikus Segélyszervezet közreműködésével a székelyföldi árvízkárosultak megsegítésére.


Az eddig megvásárolt támogató jegyeket vissza lehet váltani, de a későbbi időpontban is fel lehet azokat használni, ennek részleteiről a jegyértékesítő Eventim küld majd tájékoztatást az érintetteknek.


A segélyszervezet munkatársai jelenleg is ott vannak az árvíz sújtotta helyszínen


Az eddig beérkezett adományok segítségével a helyreállítási munkálatokat már elkezdték. A segítségnyújtás első szakaszában élelmiszert és higiéniai eszközöket nyújtottak a károsultaknak. 


Nemrég zárult le a második szakasz, amikor a leginkább érintett Nagyborosnyó településen mintegy 150 háztartás kapott építőutalványokat, valamint építőanyagokat. Emellett Parajdon 500 ezer forint szolidaritási támogatást nyújtottak egyenként mintegy 200 családnak, akik közvetlenül a bányában dolgoztak.


A parajdi segélyprogram hosszú távon folytatódik


Egy pénzalapot hoznak létre a közben érkező adományokból, és az év későbbi szakaszaiban fognak dönteni arról, hogy miként tudnak a legnagyobb segítséget nyújtani azoknak a családoknak, amelyek tagjai a bányában dolgoztak, és az árvíz miatt veszélybe került a megélhetésük.


 

Július végéig a segélyszervezet 1353-as adományvonalán, illetve a segélyszervezet.hu oldalon lehet továbbra is célzottan támogatni az erdélyi segélyprogramot.


A segélykoncert a Máté Péter-díjas Ismerős Arcok zenekar kezdeményezésére


Az Ökumenikus Segélyszervezet közreműködésével és a Szerencsejáték Zrt. támogatásával valósul meg.

 

- Parajd tragédiája minden magyart megérint, ezért kell egy emberként összefogni és segíteni azokat, akik a katasztrófában elvesztették a megélhetésüket és a jövőjüket. "Az összefogással a pénzadomány mellett az a célunk, hogy az érintettek visszakaphassák a reményt, hogy ismét lesz otthonuk és munkájuk


- mondta Nyerges Attila, az Ismerős Arcok zenekar frontembere.

 

A kezdeményezéshez mintegy harminc magyar előadó csatlakozott


Különböző generációk, műfajok, stílusok képviselői lépnek majd színpadra július elején a Puskás Szoborparkban. A jó ügy mellé többek között olyan fellépők álltak, mint a Magna Cum Laude, Curtis, Radics Gigi, a Hooligans, az Edda Művek, a Csík zenekar, Veréb Tamás, a Budapest Ragtime Band, a P. Mobil, a Beatrice, a Kelemen Kabátban és még sokan mások.



Duna Napok Torockón

Torockó, 2025. május 30. Az Edda Művek koncertje a torockói Duna Napok kezdő napján, 2025. május 30-án. Idén 11. alkalommal rendezik meg a programsorozatot, amelynek fókuszában a néptánc, a népzene, a népi kultúra áll. MTI/Kiss Gábor


A koncertjegyek eladásából származó bevétel az árvíz sújtotta székelyföldi településeken - különösen Parajdon és a Háromszék régióban - élő, nehéz helyzetbe került családok megsegítését szolgálja. 



Összefogás Székelyföldért - A közmédia egész napos adománygyűjtő műsorfolyama a Székelyföldön bajbajutott magyarokért

Budapest, 2025. június 4. Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója a közmédia Összetartozunk - Összefogás Székelyföldért című egész napos adománygyűjtő műsorában az MTVA Kunigunda útjai stúdiójában 2025. június 4-én. A közmédia egész napos műsorfolyammal gyűjt adományt a Székelyföldön bajbajutott magyarok számára a Nemzeti Összetartozás Napján. MTI/Illyés Tibor


Az adományok gyűjtését és a rászorulókhoz való eljuttatását a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet végzi. Az Ökumenikus Segélyszervezet korábbi országos adománygyűjtésének köszönhetően a székelyföldi árvíz sújtotta károsultak részére az elmúlt időszakban több tonna segélyszállítmány érkezett.


Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója szerint most leginkább pénzadományra van szükség, mert így lehet leghatékonyabban segíteni a bajbajutott családokat az újrakezdésben.

 

"A legfontosabb most a cselekvő szolidaritás, hogy tettekben is kifejezzük együttérzésünket" - hangsúlyozta Gáncs Kristóf.

 

A kialakult helyzet enyhítésében a nemzeti lottótársaság is rész vállal és támogatóként áll a kezdeményezés mellé. A társaság a Puskás Szoborparkban több helyszínen értékesíti majd termékeit és az ebből befolyt teljes összeget Parajd és a többi árvíz sújtotta település megsegítésére fordítja.

 

- A nemzeti lottótársaság mindig is elkötelezett volt abban, hogy támogassa a nehéz helyzetbe került embereket. Az elmúlt években, évtizedekben számtalan alkalommal bizonyította ezt, legutóbb tavaly a dunai árvíz idején nyújtott kiemelt segítséget a rászorulóknak - hangsúlyozta Guller Zoltán, a vállalat elnök-vezérigazgatója.

 

- A Székelyföldön kialakult helyzet mindannyiunk számára szomorú. Biztos vagyok abban, hogy ennek az összefogásnak a révén új fejezet nyílhat az érintett települések lakóinak életében" - hangsúlyozta Guller Zoltán.

 

A július 6-án, vasárnap 14 órakor kezdődő nemzeti adománygyűjtő koncertre szóló jegyek megvásárolhatók az Eventim oldalán, és a helyszínen is elérhetők.

 

A május végén Székelyföldet érő esőzések miatt az egész régióban patakok és folyók léptek ki a medrükből, óriási károkat okozva. A természeti katasztrófa számos településen lakhatatlanná tette az ottélők otthonát, a kialakult helyzetben különösen érintettek Parajd és Nagyborosnyó lakói.


 

Borítókép: Parajd, 2025. június 18. A drónnal 2025. június 18-án készített felvételen a parajdi Só-szoros azon része, ahol betört a víz a parajdi sóbányába a múlt hónapban. A parajdi sóbányát május 6-án zárta le a katasztrófavédelem, miután a heves esőzések nyomán a Korond-patak vize betört a tárnákba. MTI/Kiss Gábor

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás