dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Füstifecskék: Utószó

Füstifecskék - Utószó

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Füstifecskék
Album: Keressük!
Szövegírók: Orbán Tamás
Csajtay Csaba
Rácz László
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 13, összesen 4553 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Utószó

Na ugye! Megmondtam, hogy jó? Megmondtam? Megmondtam! Nem kamuzok én! Első szavam az utolsóig igaz. Most már megmondhatom neked, mert tisztában vagy vele: Ennél jobb lemezt az egész világon nem kapsz. Édesanyádnak, az édeasapádnak, összes rokonodnak, a barátnődnek, romnyidnak meg a pujádnak gondolkodás nélkül megveheted karácsonyra, húsvétra, születésnapra, névnapra, anyák napjára, ballagásra, május elsejére... Hát ennél jobban momentán semminek nem fognak örülni! Lemész a diszkóklubba szórakozni (hát mert miért másért mennél), kérjed a diszkósgyerektől, elejétől a végéig játssza le neked! Tévébe kérjed a kívánságműsorban, rádióban is kérjed ebben az izében, a szívküldiben! Ne legyél szégyenlős! Hát mondd el mindenkinek! Te hallottad legelőször! Meg most mégegyszer. Na, fordítsad meg a kazettát! Akkor is, ha CD! Csókolom az arany szívedet!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Geszti Péter Poptimista címmel nagyszabású koncertet ad a fővárosban

2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t. 







Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.


A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.



 

A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak. 


Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.

 

A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.



 

A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.



 

„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés. 


Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével. 


Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter


 


„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.

Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter

 


 

 

 Fotók: Geszti Péter

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás