Előadó: | Subscribe |
---|---|
Album: | This moment will soon be gone |
Megjelenés: | 2014 |
Hossz: | 6:06 |
Szövegírók: |
Csongor Bálint Tilk Máté Rékasi Attila Anga Kis Miklós |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Edge Records |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Holding me down
Pasting every step to the ground
Holding me now
Scolding like I was a sinner now
Growing fear now
Pasting every step to the ground
Fooling me now
Scolding me like I’m the sinner now
Why? Why?
Why did you do this to me?
Everybody’s watching
Every palm is touching you
Every word is killing
Every move is pushing down
Everybody’s watching
Every palm is touching you
Every word is killing
Let me break away
Watch me sink like a bottle
I keep ducking from the surface of your sea
Hush now
We’re just a couple
Bittering sweetness
One thing I really need
Let me blaze a trail in the daedal
Let me wrench it out from agony
But don’t you let me be that misgiving
Simple is the question
Won’t you tell me?
Why? Why?
(Won’t you tell me?)
Why did you do this to me?
Everybody’s watching
Every palm is touching you
Every word is killing
Every move is pushing down
Everybody’s watching
Every palm is touching you
Every word is killing
Let me break away
Run to the city
To blaze up your mind
Till my blind belief is gone to the dark
Break out the bricks
Move it forward
Faith is sinking slowly
Break out the bricks
Move it forward
I’m a man with heart and strength
But I cannot raise the lifeless
Cannot resurrect the man
I’m a man with heart and strength
Cannot shake you up from you slumber
I’m a man with a heart and strength
But I cannot raise the lifeless
Cannot resurrect the man
So go and run to the city again
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes