Előadó: | Dirty Dance |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Orbán Tamás |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Fekete gőztől izzik az ég,
rohan a gép és sír a kerék.
Valami hajt. Megint egy rajt.
Ezeregy éve űzöm a bajt!
Sose’ voltam angyali lény!
Sohasem ért még ébren a fény.
Nekem a lét az éjszaka volt,
fiam a sötét, húgom a Hold.
Szívem újból csúcsra jár,
úgy érzi, többé nincs határ!
SZÁGULDÁS A SZERELEMÉRT,
A KÉPZELT ÁLMOKÉRT!
SZÜLETETT VAD VAGYOK,
CSAK NYOMOM A GÁZT,
AMÍG AZ ÉRZÉS MEGKÍSÉRT!
SZÁGULDÁS A BAJOKON ÁT,
SOKSZOR SEMMIÉRT.
NEKEM CSAK EZ JUTOTT,
MOTORON ÉLNI MEG,
HOGY HULLIK AZ ÉLET A BETONON SZÉT!
Fut a gép a semmi felé.
Elviszlek, babe az ördög elé!
Koszos a szíved, mocskos a szád.
Rock and roll-t akarsz, megkapod hát!
Enyém a fű, tiéd a fuck (fák).
Keserű cseppek várnak ránk!
Éld át a bűn zamatát!
Miénk a pokol éjeken át.
Szívem újból csúcsra jár,
úgy érzi, többé nincs határ!
SZÁGULDÁS A SZERELEMÉRT...
Pörög a kerék, rohan a gép.
Veled a mocsok gyönyörű szép.
Nem baj, ha fáj! Nem baj, ha ég!
A bűnből tőled sosem elég!
SZÁGULDÁS A SZERELEMÉRT...
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János