Előadó: | Azok a Fiúk |
---|---|
Album: | Ártatlan évek |
Megjelenés: | 1994 |
Hossz: | 3:21 |
Szövegírók: |
Orbán Tamás |
Szerdahelyi László „Skatc” |
|
Kiadó: | Magneoton |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Valahol, túl az Óperencián,
kiapadt a tenger és az óceán.
Szigetekre törtek a földek,
szakadék lett köztük a vágy,
és fúj a szél
a szétszakadt völgyön át.
De híd vezet a másik partig,
ha vágy remeg a mélyben.
Hány szerelem útnak indult,
hány utas az éjben!
Minden éjjel tudom, hogy valaki hív!
Minden éjjel alattunk feszül a híd
A két part között.
Van az úgy, hogy évekig egy hídon állsz,
és van az úgy, hogy egy újabb hídra vársz.
Utazol csak partról partra,
és sohasem szűnik a vágy,
de menned kell,
egy újabb part után
új hídon át.
Hány szerelem hullt a mélybe,
s hány szigeten voltál.
A vágy dübörög még közöttünk,
majd kiköt a partnál.
Minden éjjel tudom, hogy valaki hív!
Híd a vágy fölött.
Minden éjjel alattunk feszül a híd
A két part között.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik