


| Előadó: | Jolly |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Jolly Rafael Róbert |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Hoppá!
Hopp tiri-diri páppáppá ripápá, hopp tiri-diri páppápá ripápá
Hoj réré-réré páppáppá ripápá, hoj réré-réré léééj...
Hopp tiri-diri páppáppá ripápá, hopp tiri-diri páppápá ripápá
Hoj léré lélé léj, já málomá léééj lálá-lááá...
A bálba beléptem, megjött a kedvem, mert láttam őt
Ámor, nyilával szívembe lőtt
Pénz van a zsebembe, jó kedv szívembe szeretlek én
Gyere táncolj velem most a kedvemért!
Refr.:
Whiskyt iszom jéggel, nem törődöm a pénzzel
Így mulatom át az éjszakát
Whiskyt iszom jéggel, ettől lesz majd jó a kedvem
Így mulatom át az éjszakát.
A bálba beléptem, megjött a kedvem, mert láttam őt
Ámor, nyilával szívembe lőtt
Pénz van a zsebembe, jó kedv szívembe szeretlek én
Gyere táncolj velem most a kedvemért!
Refr.:
Whiskyt iszom jéggel, nem törődöm a pénzzel
Így mulatom át az éjszakát
Whiskyt iszom jéggel, ettől lesz majd jó a kedvem
Így mulatom át az éjszakát.
Extasy-Extano!!!
(Tiviri páppápp, tiviri páppápp, tiviri páppápp tivirippó)
Extasy-Extano!!!
(Tiviri páppápp, tiviri páppápp, tiviri páppápp tivirippó)
Áj lélé lélé lélléj, áj lélé léléllé léléllé léléj tigiri-táná, tigiri-táná táná!
Áj lélé lélé léj, lá lálállá dédéddéj!
A bálba beléptem, megjött a kedvem, mert láttam őt
Ámor, nyilával szívembe lőtt...
Refr.: 2x
Whiskyt iszom jéggel, nem törődöm a pénzzel
Így mulatom át az éjszakát.
Whiskyt iszom jéggel, ettől lesz majd jó a kedvem
Így mulatom át az éjszakát.
.
.
.
!!!(A hablatyolást azt hallás alapján írtam le, de muszáj volt, mert egyszerűen IMÁDOM)!!! :)



Harcsa Veronika Flow By című albuma, amely egyszerre zenei és vizuális kísérlet, Vancsó Zoltán fotós slideshow-jával december 1-jén debütál a Müpa Fesztivál Színházában.
Az új zenei projekt a közönség és az előadó közötti határokat kívánja feloldani
A dalok karaktereihez olyan képi narratívák születtek, amelyek rejtett szálakon kísérik és egészítik ki a hallottakat. Az InterAction című esten az énekes Nora Thiele német ütőhangszeressel és a Soharóza kórussal lép színpadra.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Harcsa Veronika tudatosan fordult az interaktív, közösségi élményt teremtő zene felé
Régóta vezet workshopokat, 2024-ben pedig a Pécsi Tudományegyetem zeneterápia szakán szerzett diplomát. Új albuma, a Flow By ennek a szemléletnek a folytatása.
A szerzemények úgy születtek, hogy az élő előadás során a közönség aktív részese lehessen a zene formálásának: a taps, a hangadás, a ritmikus gesztusok mind a közös flow-élmény részévé válnak.
- A dalokat úgy írtam, hogy belekomponáltam a közönség jelenlétét. Élőben erre épül minden, az viszont további ötletelést igényelt, hogy lemezként hogyan fog működni mindez.
A koncepcióba belevettem a Soharóza kórust, amely híres kísérletező kedvéről. A lemezen ők teremtik meg a közösségi hangzást
és a Müpa-beli koncerten is jelen lesznek, hogy a közönség közé vegyülve erősítsék a hangadást - fogalmazott Harcsa Veronika.
Fotó: Harcsa Veronika Facebook oldala
A lemezen és a koncerten közreműködő Nora Thiele német ütőhangszeres zeneszerzővel és hangszerépítővel az énekes berlini évei alatt ismerkedett meg. Thiele világzenei ihletésű hangszereivel, frame drum- és ritmuskísérleteivel különleges textúrát ad a hangzásnak.
Vancsó Zoltán 2005-ben fedezte fel, majd az elmúlt években művészi szintre emelte a zenével kísért fotó slideshow műfaját. Több száz rövid és csaknem egy tucat egész estés fotófilmet hozott létre, számos alkotása moziban is látható volt.
- Látom a zenét és hallom a képet, érzem e két világ összefonódásának lehetőségét. Ez a műfaj lehetőséget kínál több tucat fotó összefűzésére, ahol a szerkesztés önálló és rendkívül kreatív folyamattá válik.
A képek közötti áttűnések dramaturgiai és esztétikai szerepe, valamint a zenei kíséret hozzájárul ahhoz, hogy a vizuális élmény komplexebbé és átélhetőbbé váljon.
A lemez hangulatához 2017-ig nyúltam vissza az archívumomban, hogy korábban nem publikált képekkel dolgozhassak. Nem konkrét történeteket mesélnek el, hanem a zene tudatalattijába vezetik el a nyitott nézőt - részletezte az alkotó.
A rendhagyó koncepcióból születő lemez egyedi online megjelenést kívánt
- Ma már nagyon kevesen hallgatnak meg elejétől a végéig egy lemezt, de bízom benne, hogy ez az album a vizuális élmény miatt kivétel lesz. Éppen olyan hosszú, mint egy sorozat epizódja - tette hozzá Harcsa Veronika.
Kiemelt kép: Harcsa Veronika Facebook oldala