Refrén (Meklód)
A színpadon állunk és fönn a kéz
Csak nyomjuk a reppet és dől a pénz
Ez a melónk, ez az életünk
Ez a melónk, ez a végzetünk
Verze 1 (Meklód)
Mindent elveszek, azt is amit ti akartatok
Maradtatok a valagatokon, nem kapartatok
Tudtam nem vesztek - tudtam a végén valaki nyer
Elképzeltem milyen lesz amikor bebasz a siker
Csörög a telóm, folyik a della, pörög a biznisz
Marogatnak madarak de leszarom ki mit hisz
Az lettem ki akartam, mert én nem adtam fel
Azt teszem mit akarok, azt teszem mit kell
Hidd el, kemények a napok, tesó, de szeretem
Vedd meg a lemezem, ebből veszem a kenyerem
Az élet verda, és mikor én vezetek
Csak tekerem bele a kurva kilométereket
Rer.
Verze 2 (Fura Csé)
Ahogy a Beersee mondta itt mindenki annyi amennyit cash-t ér
Elvesztél, mit tettél azzal semmit sem kerestél
Hát tessék, jobb ha tudjátok, hogy nektek itt nem lesz tér
Ameddig teszitek az eszeteket én addig is teszem a dolgom testvér
Nehogy már te magyarázd mi az a rap meg, hogy igaza lett aki oltott
Ameddig tízezrek figyelik a szavamat, ti jó ha két emberhez szóltok
Vigyázzatok, mert annyira megyek, mint ahogy a vízbe halad a hal
De miért zavar te buzigyerek, hogy ratata beütött a Ladadal?
Nem az a baj, hogy mi tudunk hanem, hogy ti nem
Ugyanazt kérdezem tőled, mint 5 évvel ezelőtt: M-M-M Mévagyilyen?
Nyomom a melóm a mellem verem ellenfelem nincs velem a B-B-B Beersee
Tu-Tu-Tu tudom, hogy bírsz, de hiába sírsz vigyázz, hogy rólam mit írsz ki
Refr.
Verze 3 (Gaben)
Az én melóm az oktatás, a szórakoztatás
A kokót, a faszokat, ki engem baszogat orrba nyomja más
Kik mögöttünk jönnek, kik mögöttünk lőnek mindegyik kutyagol
A Ladadalt csapatom a Skodába: BSW & Furakor
A munkám lett a rap, tesó, nem piti meló
A csírák erről álmodnak kezük a bilibe lóg
Még emlékszem rá, hogy a lepukkant bárokban rappeltem egy sörér'
Most a színpadon állok, rátok látok, baszok, mint a The Game
Szabad a gazda, arat a banda, béke van nem gyűlölet
Bemegyek a stúdióba ott gyónom meg minden bűnömet
Megcsináltam a bizniszem a karrierem, látod?
De megmaradtam ugyanaz a tabi gyerek, vágod?
Refr.
Verze 4 (AKR)
A hobbinkból munka lett
Melletted megyünk nagy svunggal el
Hiába futsz ahogy tudsz ez a dupla nyer
Halkan a füledbe súgom, hogy a Furakor a Beerseevel buktat meg
Ma a legjobb ütemek közül csak szemezgetek
És a legjobb Mc-kel szöveggel berendezem
Mi a környezetünk feldobjuk, te beszennyezed
És ha szakértősködsz azt mondom rá mondom nekem te ne
A sorsom is sok jóval kecsegtetett
De én pontosan tudtam mivel kell bekezdenem
Csak hallani akartam a saját lemezemet
Aminek az eredményét ma is emlegeted
Jótékonysági árverésen került kalapács alá a Radnóti Színház számos emblematikus kelléke, amelyeket Kováts Adél, a színház igazgatója adott át a szerencsés licitálóknak. A befolyt összeggel három civil szervezet munkáját segítik, akik összesen 1,5 millió támogatáshoz jutottak így, a Radnóti jóvoltából.
Kováts Adél színházigazgató az árverésen
Az emberség kellékei sikerét mi sem jelzi jobban, hogy a kellékek többsége a kikiáltási ár duplájáért kelt el.
A legmagasabb áron A gondnok című előadásban szereplő aranyozott Buddha szobor kelt el, de szintén rekordáron vitték el az Ádám almái Lambert macskáját Csomós Mari szövegkönyvével együtt, az Alföldi Róbert által a III. Richárdban viselt jobb kéz-sínt és koronát, valamint azt a sok előadást látott színházi széket, amely 35 éven keresztül állt a Radnóti szolgálatában.
Az Alföldi Róbert által a III. Richárdban viselt jobb kéz-sínt és korona új gazdára talált
Az átadón Kováts Adél, a színház igazgatója minden licitálónak megköszönte, hogy a gyűjtés által hozzájárultak azon társadalmi felelősségvállaláshoz, amelyet a Radnóti Színház az előadások játszásán felül is cselekszik és képvisel. Az online aukció, amelyben „a színházi kellékek az emberség kellékeivé váltak” a Radnótival már két éve együttműködő Publicis Groupe ügynökséggel közösen valósult meg. Ennek köszönhetően
a Magyar Élelmiszerbank Egyesület, az Utcáról a Lakásba Egyesület és az InDaHouse Egyesület összesen 1,5 millió forint támogatáshoz jutott.
Ahogyan Kováts Adél fogalmazott, „ezek az egyesületek azokat az ügyeket képviselik, amelyek az Én, Daniel Blake-ben is megjelennek. Az előadás tűpontos látleletet ad a társadalmunkról, és megható módon foglal állást a társadalom perifériára szorult emberek szolidaritása mellett.”
Jobbra az A gondnok című előadásban szereplő aranyozott Buddha szobor
Nagygyörgy András, a Magyar Élelmiszerbank Egyesület elnöke elmondta, hogy az áruházaktól, vendéglátóipari egységektől naponta 28 000 kilogramm étel kerül hozzájuk, amelyeket még aznap eljuttatnak az ország 400 különböző pontjára más szervezetek bevonásával. Kiemelte azt is, hogy az aukción befolyt összeg több mint 4000 csomag élelmiszer célba jutását teszi lehetővé.
Az Utcáról a Lakásba Egyesület képviseletében Rácz Viktória kommunikációs és adományszervezési koordinátor és Orosz Annamária szociális munkás volt jelen az eseményen. Az egyesület 13 éve foglalkozik azzal, hogy Magyarországon minél több ember lakhatását biztosítsa: a hajléktalanságban élőket szociális bérlakáshoz, a szociális szegénységben élőket pedig megfizethető lakhatáshoz juttatják, valamint segítenek nekik a munkakeresésben és -vállalásban. Emellett elindítottak egy menekültprogramot is, amelyen keresztül az ukrán háború eszkalálódása óta több mint 800 személyt támogattak.
Jót tettek és boldog tulajdonosokká váltak
A 2014 óta működő InDaHouse Egyesület alapító elnöke, Benkő Fruzsina a tevékenységük kapcsán elmondta, hogy
borsodi aprófalvakban, mélyszegénységben élő cigánygyerekeknek tartanak foglalkozásokat, akiket egészen a tanulmányaik befejezéséig támogatnak, figyelemmel kísérnek. Szervezetük abszolút a társadalmi szolidaritáson alapul, működésüket az adományok és az önkéntesek munkája segíti.
Végezetül kifejezte háláját, hiszen tudja, hogy a színházak is nehéz helyzetben vannak, ennek ellenére a Radnótinak mégis sikerült megtalálnia a kreatív módját, hogy „a semmiből teremtve adjon jelentős összeget három szervezetnek is.”
Fotók: Radnóti Színház