dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kylfingar: Út a Valhallába

Kylfingar - Út a Valhallába

off off off off off
Észak Népe
Előadó: Kylfingar
Album: Észak Népe
Megjelenés: 2013
Hossz: 3:17
Szövegírók: Váczi Viktor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: viking metal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 3106 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Út a Valhallába

Fagyott hó és jég,
Sziklák s fenyvesek,
Nemes égi fény,
Sötét fellegek.
Hajnal hasadt’kor
Megmozdult a táj,
Messzi északról
Elindult egy árny.

Testén állatbőr,
Fején fém sisak,
Baljában egy pajzs,
Jobbjában a kard,
Arcán izzó düh,
Szívében magány.
Egy dolog hajtja:
Bosszú és halál!

Vágtat a harcos hegyen-völgyön át,
Kard lesújt s jő nemes halál,
Hős szívét elégtétel járja át,
Megtalálta észak harcosa az útját...

Elindult haza,
Az útja véget ért.
Nem maradt hátra,
Csak holtak és a vér.
Mikor a nap leszállt,
Sötét lett a táj,
De ő látta a fényt;
Az örök Valhallát!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újra Magyarországon az amerikai death metal banda – Obituary a Dürer Kertben

Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.


Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén

 

Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.




A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából


Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel. 


11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis 


megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.




A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.


A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.


A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.


A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar. 


Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás