Előadó: | Popovics György |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
6.
(Mellékdal)
Visz a vonat, megyek utánad,
talán ma még meg is talállak,
talán kihűl e lángoló arc,
talán csendesen meg is szólalsz:
1.
Borús a reggel, hideg az álom,
magamba roskadva csak azt várom,
hogy kinyissa valaki újra azt a könyvet,
s együtt írjunk egy új fejezetet
2.
Miben nem lesz több ámítás,
csak a halálig tartó nagy utazás
és akkor jössz Te és meggyógyít
a szemed, ahogy néz felvidít,
3.
mint egy angyal, kinek csak az a dolga,
hogy kedves legyen, s tanít a jóra.
Csak bámulok, hogy létezik ilyen,
kiben megtalálhatom újra a hitem,
4.
amit úgy akartam én,
amit úgy szerettem,
támaszom legyen
az életemben....
Ref.
Túl sok a zaj körülöttem,
nem hallom magamat sem,
hogy halljam, mit mondasz nekem.
Szótlan így minden perc,
mégis ha átölelsz, eltűnik minden fal,
tudom már szíved mit akar.
5.
Mostmár nem lesz Te meg én, csak az hogy ketten
belerohanunk s majd az ismeretlen
lesz a társunk, ki minket vezet
csak fogd a kezem, én sem eresztelek
Mondjon bárki bármit, én nem tagadom,
hogy melletted lehetek csak szabadon,
mert nincsenek falak, nincsenek hegyek,
az idő megáll és rólunk lepereg.
6.
(Mellékdal)
Csobog a langyos víz, fürödj meg!
Ime a kendő, törülközz meg!
Sül a hús, enyhítse étvágyad!
Ahol én fekszem, az az ágyad
Népszerű előadókkal ünneplik a pécsi Kodály Központ fennállásának 15. évfordulóját
Presser Gábor, a Csík Zenekar, Bősze Ádám, Beck Zoltán és Grecsó Krisztián is fellép a pécsi Kodály Központ ősszel induló évadában abból az alkalomból, hogy idén ünneplik a kimagasló akusztikájú hangversenyteremnek otthont adó épület megnyitásának 15. évfordulóját.
Fotó: Csík zenekar/Vető Gábor
A létesítmény az elmúlt másfél évtizedben a magyar és a nemzetközi kulturális élet meghatározó helyszínévé vált, mindeddig 1,24 millió látogatót fogadott.
Az évad 2025. szeptember 1-jén a Pannon Filharmonikusok városnapi díszhangversenyével indul és 2026 júliusában, a Zsolnay Fényfesztivállal zárul.
Az évadban számos nagyszabású esemény várja a közönséget
Köztük a StEfrem & Deva koncertje, a Verbier Fesztivál Kamarazenekarának előadása, a Csík Zenekar és Presser Gábor Adagio produkciója, valamint a legendás amerikai gitáros, Victor Wooten és családja, a Wooten Brothers fellépése.
Az évfordulóhoz kapcsolódóan december 13-án a családoké lesz a főszerep
Varró Dániel meséli el a gyerekeknek Csajkovszkij Diótörőjét, lesz humoros "Kodály-túra" Köles Ferenc vezetésével és a programban szerepel Bősze Ádám "Muzikális bestiák" előadása is.
Ezen a napon meglepetés-flashmobok és Beck Zoltán-Grecsó Krisztián: Szeretet vessző béke című lemezbemutatója várja a közönséget.
Henri Gonzo Bob Dylan-estje, valamint építészeti kulisszatitkok Keller Ferenc, Hőnich Richárd és Sólyom Benedek építész-tervezők tolmácsolásában is várják a látogatókat.
Fotó: Henri Gonzo
A Pannon Filharmonikusok az évadra két exkluzív programmal készül
Verdi Aida című operájának bemutatójára október 18-án, majd a terem egykori nyitónapján, december 16-án díszhangversenyre várja a közönséget, amely Kodály Zoltán-műveket is hallhat.
Fotó: Pannon Filharmonikusok Facebook
A Kodály Központ a megnyitása óta 2684 eseménynek adott otthont
Programkínálata a kezdetektől a sokszínűségre épít: a világhírű komolyzenei koncertektől a pop-, rock- és jazzprodukciókon át színházi előadásokig és táncművészeti estekig számos műfaj megtalálható a repertoárban.
Az intézmény üzemeltetője mellett a Pannon Filharmonikusok és a Filharmónia Magyarország rendez rendszeresen koncerteket az épületben.
Az elmúlt években mások mellett Al di Meola, Mike Stern, Jan Garbarek, Richard Bona, Tommy Emmanuel, Yamato, Avishai Cohen, Presser Gábor, Dés László, Lajkó Félix, Pintér Béla Társulata, Alföldi Róbert, a Magyar Állami Népi Együttes, a Duda Éva Társulat és a Pécsi Balett is fellépett a pécsi kulturális főváros program elemeként létrehozott épületben.
Kiemelt kép: Presser Gábor Facebook oldala