


| Előadó: | Wakachuka |
|---|---|
| Album: | Grammnyi lélek |
| Megjelenés: | 2013 |
| Hossz: | 3:10 |
| Szövegírók: |
Szilágyi Balázs |
|
Szilágyi Balázs |
|
| Kiadó: | szerzői kiadás |
| Stílus: | alternatív |
| Címkék: | szakítós, szerelmes [+] |

Ócska bárka
Kapitány, tombol az éhség
és a folyton részeg legénység.
Hajód a mélykékben egy szürke pont
és az összemosott horizont
láttán káprázik a szemünk.
Nem is sejtjük, hogy merre megyünk,
csak hánykolódunk bezárva.
Szívem, a szíved egy ócska bárka.
Nyikorog a nyirkos padló
gyilkos viharokban edzett rabló
kicsinyke kabinodba
lopakodik, hogy ellopja,
ezt a leharcolt lélekvesztőt.
Egy tervet már szépen megszőtt:
zátonyra, aknára vinni
aztán hagyni az egészet veszni.
Kapitány süllyed a hajó
már csak hajótörött lehetsz!
Én meg egy árbócdarabba kapaszkodva,
választok lakatlan szigetet.



A fesztiválozók által beküldött, félresikerült randik sztorijait kommentálja az ismert műsorvezető, Schumacher Vanda, valamint Ács Fruzsina humorista a közelgő Valentin-nap alkalmából.
A Coca-Cola SZIN social felületein megjelenő videókkal a mindennapi gesztusok és a valós együttlét fontosságát hangsúlyozza a nyárzáró fesztivál. Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés.
Ha valakit szeretsz, egész évben lehet szeretni, ha pedig egyedül vagy, akkor sem kell magányosnak érezni magad – hirdeti a Szegedi Ifjúsági Napok a Valentin-nap alkalmából megjelent videóiban.
„A SZIN egész évben a valódi találkozásokat és a szabadságot ünnepli. Nincs elvárás és nincs megfelelés, így Valentin-napon is elengedi a kliséket” – meséli Schumacher Vanda, a SZIN háziasszonya. „A nyárzáró fesztivál üzenete ugyanaz februárban is: legyünk együtt úgy, ahogy jól esik. Beszélgessünk, nevessünk, bulizzunk, találkozzunk. Offline” – tette hozzá.
A kampányt anti-Valentin videók vezetik fel, amelyek megmutatják: néha a legjobb Valentin-napi program csak annyi, hogy őszintén mesélünk, nevetünk a történeteinken, magunkon és a saját esendőségünkön.
Nincs kötelező romantika, nincs megfelelés. Ha épp nincs szerelem, attól még vannak vicces sztorik, barátságok és hosszú beszélgetések barátnőkkel, barátokkal, ismerősökkel vagy akár idegenekkel.
Vanda éppen érkezik egy bárba, ahol már Fruzsi ott van. Összebarátkoznak, ezután elkezdenek beszélgetni és indul a görbe este.
1. rész:
2. rész:
A további videók kétnaponta érkeznek majd a Coca-Cola SZIN TikTok csatornájára.
Fotók: SZIN