dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Pap Rita: Body Bill Jack

Pap Rita - Body Bill Jack

off off off off off
Pamacs a csacska macska
Előadó: Pap Rita
Album: Pamacs a csacska macska
Megjelenés: 1996
Hossz: 3:11
Szövegírók: Pap Rita
Zeneszerzők: Bodnár Attila
Kiadó: Keressük!
Stílus: gyermekdal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 4093 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Body Bill Jack

Body Bill Jack, egy erős kisegér
Senkitől sem fél
Ha bajban vagy,csak bátran hívjad őt
És máris jön a segítség!

Bármikor látod, kezében táska
És siet az edzőterem felé
Súlyzókkal könnyen bánik,
S el nem fárad, csak este felé!

Fontos az erő, így lesz majd nyerő:
Body Bill Jack!

Nem bánja azt sem, ha úgy szólítják,
Hogy Fenegyerek!

Body Bill Jack, egy erős kisegér
Senkitől sem fél
Ha bajban vagy,csak bátran hívjad őt
És máris jön a segítség!

Body Bill Jack, csak így becézik őt
Töle mindenki fél
Body Bill Jack, egy erős kisegér
Ha megüt, már nincs több remény!

Az igazságért harcba száll, ha a gyengét megbántják
Pofonból párat gyorsan szét oszt, aztán odébb áll

Fontos az erő, így lesz majd nyerő
Body Bill Jack!

Nem bánja azt sem, ha úgy szólítják,
Hogy Fenegyerek!

Body Bill Jack, egy erős kisegér
Senkitől sem fél
Ha bajban vagy,csak bátran hívjad őt
És máris jön a segítség!

Body Bill Jack, egy erős kisegér
Senkitől sem fél
Ha bajban vagy,csak bátran hívjad őt
És máris jön a segítség!

És máris jön a segítség!
És máris jön a segítség

Body Bill Jack! Egy erős kisegér!
Body Bill Jack! Egy erős kisegér!
Body Bill Jack! Egy erős kisegér!
Body Bill Jack! Egy erős kisegér!
Body Bill Jack!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás