Előadó: | Hasizom |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Mikooooor Elösszõõõõõõõõr megismerteleeeek
Még nem iiiiiis gooooooooondoooooooltam
Mit nem? Hát AZT HOGY:
Te leszel az a nõ vagy csaj,
kibe bele leszek zúgva
De sajnos így lett így esett meg
szívem foglyul ejtetted
Csak az a baj, hogy nem szeretsz
mert nem szeretsz mert nem szerethetsz
Engem nem szerethetsz
Pedig én
Szeretlek imádlak
Epedve kívánlak
Mert nélküled az életem
Egyhangú és dísztelen
Melletted elaludni
Mellõled felkelni
Ezen felül egy embernek
Mi kellhet még, mi kellhet még, mi kellhet még, mi kellhet még több?
Nekem nem kell több!
Tegnap veled álmodtam,
ó de gyönyörü álom volt,
kinyaltalak s te elmentél
majd megleptelek hátulról!
Most süt be a nap az ablakon
És én egyedül itt vagyok
Mert mást szeretsz, valaki mást
Bárki mást de biztos, hogy nem engem.
Biztos, hogy nem engem!
Pedig én
Szeretlek imádlak
Epedve kívánlak
Mert nélküled az életem
Egyhangú és dísztelen
Melletted elaludni
Mellõled felkelni
Ezen felül egy embernek
Mi kellhet még, mi kellhet még, mi kellhet még, mi kellhet még több?
Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót
Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.
Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét
A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.
Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.
388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal
A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.
A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy
- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.
Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben Kertész Imre vehetett át korábban.
Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat
Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten
Fotó: MTI/Marjai János