


| Előadó: | Elfújta a szél (musical) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
G.M.H. Presgurvic Somogyi Szilárd Kerényi Miklós Gábor |
|
G.M.H. Presgurvic |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Musical |
| Címkék: | feldolgozás [+] |

Nézz le ránk, Uram!
Miért nem szólsz, Uram?
Testvérem meghal, miért hagyod?
Hogy tűrhetsz ennyi bánatot?
Még mit vársz, Uram?
Zúg a vérfolyam!
Remélem, tetszik, hát csak nézd,
Nyakunkra tették már a kést!
Uram, nem vártunk büntetést,
A kínjaink hát ne tetézd!
Nézz le ránk, Uram!
Nincs ez jól, Uram!
Miért küldted ránk a szörnyű vészt?
Hogy tűrhetsz ennyi szenvedést?
Hol vagy most, Uram?
Halld meg jajszavam!
Te adtál nékünk életet,
Jogod van rá, hogy visszavedd.
Uram, nem vártunk büntetést,
A kínjaink már ne tetézd!
Gyere, nézd, ahogy elfúj a szél!
Gyere, lásd, ahogy pusztul mind, ki él!
Gyere, nézd, hogy félünk, rettegünk árván!
Gyere, lásd, hogy tombol, fenyeget a Sátán!
Nézz és láss!
Kegyelem, könyörülj végre már!
Kegyelem, hiszen kisírt szemmel nézünk Rád!
Gyere, lásd, hogy szétszakadt már egy ország!
Csak egy végső ima száll ma hozzád,
Kérünk hát:
Nézz le ránk, Uram!
Miért e vérfolyam?
Hogy engedsz ennyi bánatot?
Pokol az élet, láthatod!
Mondd, mit tervezel,
Mondd, miért tűröd el?!
Az ember ember farkasa,
Hiába száll hozzád ima.
Nézz le ránk, Uram!
Miért e vérfolyam?
Hogy engedsz ennyi bánatot?
Pokol az élet, láthatod!
Mondd, mit tervezel,
(Ó kérlek, mondd, mit tervezel!)
Mondd, miért tűröd el?!
(Miért történt ez így?)
Az ember ember farkasa,
(Miért? Miért? Miért?)
Hiába száll hozzád ima.
Miért nem szólsz, Uram?
(Uram, miért nem szólsz?
Miért nem válaszolsz?)
Hol vagy most Uram?
(Kell, hogy láss, Uram!)
Miért hagytál minket egyedül?
Lelkünk a pokolra kerül!
Miért történt ez így?
(Kérlek, könyörülj,
Ne hagyj egyedül!)
Miért e szörnyű kín?
(Kell, hogy láss, Uram!)
Az ember ember farkasa,
Hiába száll hozzád ima.
Miért?



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter