Előadó: | Horváth Tamás |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Rizner Dénes Horváth Tamás Deniz Dajka Raul |
Subecz Tamás |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Horváth Tamás Refrén:
Éjjel felriadok;
Mindig körbe nézek, de nem vagy ott.
Mégis hogy lennél?
Nehéz elhinnem, hogy örökre elmentél.
De látjuk majd egymást;
A hibáimért nem kérem, hogy megbocsáss.
Én mindent megtettem;
De te feladtad és én egyedül lettem.
Raul:
Tudod, sokszor a zenébe zárkózom el;
De van pár támaszom így hogy adnám fel?
Nem lehetek negatív;
De sokszor elfeledem az agy vezet nem a szív.
A jó modort eltemetik halkan;
A szülőt a gyerek neveli lassan.
Mondd hol a tisztelet aziránt;
Ki felnevelt téged és a jó fele taszigált?
Rossz napokon az édesanyám szeretete;
Többet ér, mint a világ összes keresete.
Az apám a példaképem,
Majd megköszönöm egyszer, hogyha célba értem.
Ismerek embert kinek nincs már anyja;
Kitartást barátom és higgy magadba.
Mindig kell a hovatartozás;
Ezek mi vagyunk, egy őszinte vallomás.
Refrén 2X
Deniz:
De jó helyre születtél, légy mindig hálás;
Mert van ahova nem jut csak balhé meg válás.
Nekem áldás, másnak meg átok a család,
Mert várod a csodát, de ma sem kapsz este vacsorát.
Van ahol a pokol már gyerekként folyton a sarkadba lohol;
Nem fair az élet, hogy veszi be a gyomor.
Van akinek nyomor jut;
Más meg iphonnal nyomul.
Én is lent lógtam a téren, meg lógtam a suliból;
Részegen mentem haza minden buliból.
Nem tudtam mit szabad mit nem;
Mégis valamire vittem.
Hidd el mindig lesznek, akik alád tesznek;
Az életet csak fogd fel egy tesztnek.
Amin ha átmész minden sikerül;
Nézd ahogy a madár a fészkéből kirepül.
Refrén 2X
Őriszentpéteren, Szentgyörgyvölgyön, Veleméren és Lendvajakabfán rendez tavaszi fesztivált május 30. és június 1. között a Fesztivál Akadémia Budapest.
Az első alkalommal megvalósuló Springfest kiemelt programjai
Csányi Sándor színművész Hogyan értsük félre a nőket? című produkciója, a Kis herceg Vecsei H. Miklós előadásában, a Kertész Imre Intézet produkciója, Szalonna és Bandája, a 30. születésnapját ünneplő Söndörgő, a Szarkaláb és a Harangláb együttesek fellépés.
A klasszikus zenei hangversenyeken Maxim Rysanov, Jonian Ilias Kadesha, Kokas Dóra, Berecz Mihály, Fejérvári Zsolt, Győri Noémi, Lakatos György, Joó Szabolcs, Vashti Mimosa Hunter, Lukács Miklós, Rohmann Ditta, Fenyő László és a művészeti vezetők, Kelemen Barnabás és Kokas Katalin is színpadra lép.
A fesztivál különleges színfoltját jelentik a gyermekprogramok, köztük Prokofjev Péter és a farkas című műve, amelynek mesélője Csákányi Eszter lesz, a zenét pedig 15 szólistából álló kamarazenekar szólaltatja meg.
A Ziránó Bábszínház a Babszem Jankót adja elő, Tenki Dalma és Georgita Máté Dezső előadásában pedig A hisztis királykisasszony című darab kel életre.
Papp Lajos szívsebész a test, lélek és szellem egyensúlyáról osztja meg gondolatait, Berecz András mesemondó és énekes a népi kultúra kincseit viszi közelebb a hallgatósághoz. Kassai Lajos íjász mester a kerekasztal-beszélgetésen is részt vesz, Szekeres Anikó pedig az elfeledett falusi létről beszél.
Az előadások, koncertek, beszélgetések mellett a képzőművészet, a kézművesség és a hagyományos mesterségek is teret kapnak. Megnyílik Hegedűs Miklós festőművész kiállítása, amely a fesztivál ideje alatt látogatható.
A kézművesség iránt érdeklődők kipróbálhatják a korongozást, vesszőfonást, fafaragást, vagy akár a kovászos kenyér készítését. Különleges élményt ígér a raku kerámia-égetés és kemencenyitás bemutatója is.
Az érdeklődők Kassai Lajos Árpád-kori íjász bemutatóján vehetnek részt, a gyerekek pedig maguk is megpróbálkozhatnak az íjászkodással.
A fő helyszín Lendvajakabfán a szabadtéri színpad lesz
A közönség szalmabálákon vagy épp szalonnasütés közben hallgathatja a koncerteket. Az Árpád-kor eleji veleméri templomban, a 800 főt befogadó szentgyörgyvölgyi Református templomban, valamint az őriszentpéteri Malomban is programok várják a közönséget.
A rendezvény a legendás Virágzás Napjai hagyományát éleszti újjá
A Springfest az idén 10 éves Fesztivál Akadémia Budapest éves programsorozatának része a Winterfest és a Summerfest mellett.
A FAB alapító-művészeti vezetője Kelemen Barnabás Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas hegedűművész és Kokas Katalin Liszt Ferenc-díjas hegedűművész.
A három napos Virágzás Napja házigazdája Berecz István Örökös Aranysarkanytús táncos lesz.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik