Előadó: | Jégvarázs |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | mese [+] |
Anna ( kislány)
Csak egy icipici hó kell
és még egy jó barát.
Mert nélküled nem készül el a hóember
Biz' ő is vár ma rád.
A legjobb cimbik voltunk, de most meg nem
és túl nagy a távolság.
Pedig csak egy pici hó kell,
de lehet tőlem akár sóder. Várok rád...
Nekünk csak egy pici hó kell,
ránk fér egy bringatúra már.
Nélküled pici szívem csupa rom, így lett a haverom
egy kép a hal falán.
Jajj egyedül oly uncsi,
csak a magány vár, az idő is lassan jár...
Anna ( felnőtt)
Szólj csak épp egy szó kell.
Igazán vártunk hol voltál?
Valami érzem nagyon nincs rendben,
úgy kérlek bízz bennem! Nekem is fáj.
De csak elbírjuk együtt,
ezt a mázsás súlyt.
Keresd mi rég elmúlt!
Nekünk csak egy pici hó kell...
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik